W których województwach jest najwięcej internautów?

W województwie kujawsko-pomorskim największy odsetek mieszkańców korzysta z sieci. Kolejne miejsca zajmują województwa podlaskie i podkarpackie.
W których województwach jest najwięcej internautów?
Mieszkańcy kujawsko-pomorskiego najczęściej korzytają z internetu

Stopień penetracji internetu pokazuje, jaki odsetek osób w danym regionie korzysta z internetu. Pod tym względem najlepszy wynik należy do województwa kujawsko-pomorskiego (88 proc. mieszkańców to internauci), podlaskiego (87 proc.) i podkarpackiego (81 proc.).

Z danych, które pochodzą z ogólnopolskiego badania Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu wynika, że w wymienionych województwach trudno jest spotkać osobę która nie korzysta z sieci.

Jeśli się weźmie pod uwagę liczbę internautów, to na pierwszym miejscu znajduje się województwo mazowieckie (3,49 mln surfujących osób), na drugim śląskie (2,77 mln), a na trzecim wielkopolskie (2,28 mln).

Najmniej osób korzysta z internetu w województwach warmińsko-mazurskim, opolskim i lubelskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Witam! Proszę o przybliżenie metodologii tego badania. Co i jak badano? Czy chodzi o serfujących w sieci, czy też o osoby korzystające świadomie z zasobów (poszukiwanie informacji, bankowość internetowa, etc.) - bo to dwie różne sprawy. Z góry dziękuję za informację.

BP UM Toruń, 2015-10-15 08:38:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE