PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi powstanie Miejski Portal Pacjenta

  • JS    7 lipca 2017 - 21:09
W Łodzi powstanie Miejski Portal Pacjenta
Projekt spina wszystkie miejskie placówki - sześć miejskich centrów medycznych znajdujących się w 40 lokalizacjach. (fot.pixabay.com)

Łódź składa wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia z funduszy unijnych przeznaczonych na e-medycynę. Realizacja pierwszego etapu projektu ma kosztować 11 milionów zł.
Dzięki portalowi i odpowiednio zabezpieczonej sieci serwerów, pacjent będzie miał dostęp do swojej dokumentacji medycznej, a po realizacji drugiego etapu będzie mógł poprzez centrum telefoniczne lub elektronicznie zarejestrować się do dowolnej przychodni, do dowolnego lekarza na wizytę.

- To XXI wiek, jeśli chodzi o ochronę zdrowia. Bez stania w kolejkach, poprzez jeden numer telefonu czy jeden portal, pacjent będzie mógł porównać na przykład to, w której przychodni jest dłuższa kolejka, a w której krótsza i gdzie szybciej dostanie się do lekarza - podkreślał radny Adam Wieczorek.

- To projekt ważny w trzech płaszczyznach: bezpieczeństwa danych medycznych i tym samym bezpieczeństwa pacjentów, nowej jakości usług i funkcjonalności, które im dedykujemy i jednocześnie jednolity standard infrastruktury teleinformatycznej, która jest dziś nerwem każdej organizacji. To będzie unikatowe rozwiązanie na skalę miasta i takiego standardu ochrony i bezpieczeństwa danych na pewno nie będzie go oferowała żadna inna placówka - powiedział Maciej Adamiec, dyrektor Miejskiego Centrum medycznego Bałuty oraz koordynator projektu.

Projekt spina wszystkie miejskie placówki - sześć miejskich centrów medycznych znajdujących się w 40 lokalizacjach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.