PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lubieniu Kujawskim powstaną hotspoty

  • AW    12 sierpnia 2013 - 15:20
W Lubieniu Kujawskim powstaną hotspoty

Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał zgodę na pięć hotspotów w Lubieniu Kujawskim.
Jak przypomina UKE, zgodnie z przepisami ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (tzw. megaustawy), samorząd terytorialny może świadczyć usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat albo w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów i uzyskaniu zgody prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Lubień Kujawski taką zgodę uzyskał na świadczenie przez gminę usługi dostępu do internetu bez pobierania opłat za pomocą pięciu hotspotów. Decyzją prezesa UKE został ustalony zakres i warunki świadczenia tej usługi:

1. obszar, na którym będzie świadczona usługa dostępu do internetu bez pobierania opłat będzie obejmował teren gminy;

2. funkcjonowanie poszczególnych hotspotów będzie zgodne z warunkami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (Dz. U. z 2007 r., Nr 138, poz. 972 z późn. zm.);

3. maksymalna przepływność łączy dla wysyłania, jak i odbierania danych nie może być wyższa niż 512 kbit/s;

4. czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut, przy czym ograniczenie połączenia dotyczyć będzie:

a) urządzenia końcowego lub

b) użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.