PARTNER PORTALU
  • BGK

W mazowieckich samorządach sprawy załatwimy przez internet

  • AT    31 października 2012 - 19:29
W mazowieckich samorządach sprawy załatwimy przez internet

Do końca 2014 r. 36 powiatów oraz 278 gmin z Mazowsza wyposażonych zostanie w specjalistyczny sprzęt oraz narzędzia informatyczne niezbędne do prowadzenia elektronicznej administracji.
Dzięki temu większość urzędowych spraw będzie można załatwić przez Internet. Wszystko w ramach realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego projektu kluczowego współfinansowanego przez Unię Europejską.

Głównym założeniem projektu jest umożliwienie mieszkańcom Mazowsza i przedsiębiorcom załatwienia spraw urzędowych przez Internet. Dodatkowo usprawniona zostanie praca poszczególnych urzędów oraz wymiana informacji pomiędzy samorządami.

W tym celu powstanie specjalny portal regionalny, w ramach którego będzie można korzystać z modułów udostępnionych przez gminy i powiaty. Będą one dostępne także na portalach poszczególnych samorządów.

Przedsiębiorcy i mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z elektronicznych skrzynek podawczych, systemów formularzy elektronicznych czy Wojewódzkiego Katalogu Usług Publicznych (WKUP) – czyli modułu gromadzącego i udostępniającego opisy usług publicznych świadczonych przez poszczególne samorządy.

W gminach i powiatach zainstalowane zostaną moduły usprawniające pracę urzędów, m.in. system obsługi prac rady, zamówień publicznych, ewidencji zezwoleń na sprzedaż alkoholu czy lokalizację w pasie drogowym i na zajęcie pasa drogowego, a także ewidencji zabytków.

Budżet projektu wynosi 60 mln zł, z czego 51 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kolejne 9 mln zł pochodzić będzie od beneficjantów projektu – samorządu województwa mazowieckiego oraz 36 powiatów i 278 gmin. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.