PARTNER PORTALU
  • BGK

W Nysie można bezpłatnie korzystać z internetu

  • PAP    26 października 2010 - 15:00
W Nysie można bezpłatnie korzystać z internetu

W urzędzie miasta w Nysie (opolskie) uruchomiony został punkt bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu. Hot spot jest dostępny dla wszystkich posiadaczy mobilnych urządzeń z dostępem do sieci - powiedział Artur Pieczarka, rzecznik urzędu.
"Klienci urzędu mają możliwość przeglądania stron www, sprawdzania poczty, wyszukiwania ciekawych miejsc do zwiedzania czy też korzystania z zasobów informacyjnych Urzędu Miejskiego" - zaznaczył rzecznik.

Korzystać z bezpłatnego dostępu mogą wszyscy użytkownicy posiadający różnego rodzaju sprzęt mobilny - komputery przenośne, urządzenia wielofunkcyjne i telefony komórkowe z dostępem do sieci.

Pieczarka podkreślił, że priorytetem przy organizacji dostępu do sieci było umożliwienie osobom odwiedzającym urząd przeglądanie stron internetowych różnych placówek samorządu terytorialnego w ramach tzw. e-administracji oraz - w przyszłości - także do świadczonych przez te instytucje e-usług.

Administrator sieci ograniczył możliwość ściągania plików z muzyką, filmami, transfer plików (P2P, FTP) oraz przeglądania stron zawierających "podejrzane treści". Z usługi można korzystać w godzinach pracy urzędu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.