PARTNER PORTALU
  • BGK

W Pionkach sprawę w urzędzie załatwisz online

  • JL    8 września 2010 - 11:35
W Pionkach sprawę w urzędzie załatwisz online

Od przyszłego roku, aby złożyć wniosek w urzędzie, nie będzie trzeba wychodzić z domu. Dodatkowo po złożeniu wniosku drogą elektroniczną, będzie można na bieżąco śledzić postępy w załatwianiu sprawy.
Dla tych, którzy nie mają Internetu w domu w mieście zostanie zainstalowanych sześć infokiosków. Zostaną one umieszczone w najbardziej uczęszczanych miejscach – w centrum miasta, w Urzędzie Miasta Pionki czy w ogródku jordanowskim.

Dzięki nim będzie można przesłać dokumenty do urzędu albo zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie internetowej urzędu. Infokioski w terenie otwartym będą dostępne 24 godz. na dobę.

Projekt zakłada unowocześnienie infrastruktury informatycznej oraz całkowitą modernizację oprogramowania stosowanego w urzędzie. Inwestycja zostanie podzielona na kilka etapów. W pierwszym modernizacji ulegną sieci elektryczna, komputerowa oraz telefoniczna urzędu. Następnie wymienione zostanie oprogramowanie finansowo-księgowe. Ostatni etap to wymiana serwisu internetowego i BIP. Na tym etapie wprowadzony zostanie elektroniczny obieg dokumentów oraz elektroniczna skrzynka podawcza wraz z elektronicznymi formularzami.

W ramach projektu powstanie nowa strona internetowa urzędu, za pomocą której mieszkańcy będą mogli kontaktować się z urzędem online, a także zamieszać w serwisie swoje opinie i sugestie przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

Nowo powstały serwis zostanie całkowicie zmieniony, by w jasny i przejrzysty sposób prezentować nie tylko informacje, ale także walory gospodarcze i turystyczne miasta i okolic.

W ramach projektu przygotowana zostanie także infrastruktura do wdrożenia elektronicznej platformy nauczania serwisów internetowych szkół podległych urzędowi miasta w Pionkach. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 926 tys. zł. Unia dokłada ponad 787 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.