PARTNER PORTALU
  • BGK

W Pomorskiem niewielkie zmiany w nowym rozkładzie jazdy pociągów

  • PAP    9 grudnia 2011 - 13:32

Nowy rozkład jazdy pociągów nie spowoduje dużych zmian w kursowaniu pociągów Przewozów Regionalnych, PKP SKM Trójmiasto i PKP Intercity w woj. pomorskim.
Najkrótsza podróż z Warszawy do Gdańska potrwa 5 godz. 12 min., przez Kutno i Bydgoszcz.

Nowy roczny rozkład jazdy pociągów zacznie obowiązywać od 11 grudnia. Kolejarze zapewniają, że do wprowadzenia zmian są dobrze przygotowani.

Przewoźnicy obsługujący połączenia na Pomorzu tłumaczą, że zmiany w rozkładzie są niewielkie ze względu na prowadzoną modernizację linii kolejowej Warszawa-Gdynia.

Dyrektor Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Gdyni, Zbigniew Labuda poinformował, że w odróżnieniu od innych województw, w pomorskim nie zmniejszy się liczba kursujących pociągów. „Nawet zwiększy nam się rejon obsługi, bo przejęliśmy obsługę transportową na odcinku Czersk – Kościerzyna” – dodał.

Powiedział, że na trasie Gdynia-Władysławowo-Gdynia zwiększona będzie częstotliwość kursowania jednej pary pociągów na „codziennie”; teraz kursują tylko w dni robocze. Na trasie Gdynia–Kościerzyna–Gdynia uruchomiona będzie nowa para pociągów w soboty i niedziele. Wprowadzone będą dwie nowe pary pociągów w sezonie letnim na odcinku Słupsk–Ustka.

Labuda poinformował, że ze względu na modernizacją linii kolejowej Warszawa-Gdynia od 11 grudnia do końca lutego przyszłego roku, na odcinkach Pruszcz Gdański–Gdynia oraz Malbork–Szymankowo skrócone będą relacje 8 pociągów do/z Tczewa oraz 7 pociągów do/z Gdańska oraz wydłużony będzie czas przejazdu na trasie Malbork–Tczew– Gdynia.

Zapewnił, że od trzech tygodni szczegółowe rozkłady jazdy pociągów Przewozów Regionalnych są wywieszone na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz na stronie www.przewozyregionalne.pl. Bezpłatne rozkłady jazdy wydawane są także podróżnym przez kasy biletowe i drużyny konduktorskie.

Przewoźnik uruchomił system informacji SMS o poważnych utrudnieniach w ruchu pociągów; informacje są przekazywane do zarejestrowanych w systemie podróżnych.

Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży PKP SKM w Trójmieście, Marcin Głuszek poinformował, że „nowy rozkład jazdy niewiele zmienia w dotychczas obowiązującym”.

Przypomniał, że tak jak dotychczas, na trasie Gdańsk-Gdynia-Gdańsk w godzinach szczytu, czyli od 6.30 do 9 oraz od 13 do 18 pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej kursować będą co 7,5 minut; poza godzinami szczytu co 15 minut. Na trasie Gdynia-Wejherowo w godzinach szczytu pociągi kursować będą co 15 minut, poza godzinami szczytu co pół godziny.

Poinformował, że w nowym rozkładzie pojawiły się trzy nowe połączenia w każdym dniu na trasie Luzino-Wejherowo-Luzino. Zwrócił uwagę, że na odcinkach w kierunku Słupska i Lęborka są kilkuminutowe zmiany w kursowaniu pociągów.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.