PARTNER PORTALU
  • BGK

W Przemyślu jest portal o miejskich inwestycjach

  • PAP    3 stycznia 2012 - 12:15
W Przemyślu jest portal o miejskich inwestycjach

Władze Przemyśla uruchomiły internetowy portal o inwestycjach realizowanych w tym mieście. Chcą, by pomógł on w promocji Przemyśla i przyciągał nowych inwestorów.
Rafał Porada z biura prasowego UM w Przemyślu (zabierz głos/oceń prezydenta) powiedział, że prace nad uruchomieniem serwisu o inwestycjach trwały ok. trzech miesięcy.

„Obecnie w serwisie dominują inwestycje komunalne realizowane przez samorząd lub podległe jednostki. Ale zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, którzy inwestują w naszym mieście, do kontaktu z nami. Chętnie pokażemy realizowane przez nich inwestycje. Sądzę, że to może być wizytówka i reklama danej inicjatywy” – podkreślił Porada.

W serwisie prezentowane są szczegółowe informacje o inwestycjach realizowanych w Przemyślu. Każda taka informacja zawiera zdjęcia, przy niektórych zamieszczone są krótkie filmy. W portalu dostępna jest także mapa z planem miasta, na której zamieszczono miejsca, gdzie realizowane są poszczególne inwestycje. Serwis dostępny jest pod adresem www.inwestycje.przemysl.pl.

Na terenie Przemyśla na inwestorów czeka m.in. 40-ha podstrefa Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej. Obecnie trwa jej uzbrajanie, polegające m.in. na budowie dróg dojazdowych oraz dróg wewnętrznych. Budowane są również sieci wodociągowe i kanalizacyjne. Realizacja inwestycji planowana jest do połowy 2012 r. Koszt uzbrojenia tych terenów wynosi ponad 20 mln zł. Władze Przemyśla uzyskały dofinansowanie na tę inwestycje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

W strefie działa już pierwszy inwestor – przemyska spółka REM II, produkująca stolarkę okienną. Władze miasta liczą, że położenie Przemyśla, ok. 12 km od granicy z Ukrainą, skłoni kolejnych inwestorów do ulokowania firm na terenie strefy. Szczególnie liczą na branżę logistyczną i budowlaną. Jak powiedział Porada, firmy są zainteresowane inwestowaniem w Przemyślu. „Pytają o możliwości, ale szczegółów jeszcze nie można podać” – dodał. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.