PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sejmie będzie komisja administracji i cyfryzacji

  • PAP    24 października 2012 - 09:31

W Sejmie powstanie kolejna komisja – administracji i cyfryzacji. Odpowiednią zmianę w regulaminie izby w środowym głosowaniu poparło 291posłów, 129 było przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu.
Komisja administracji i cyfryzacji będzie zajmować się sprawami administracji państwowej, łączności radiowej i telefonicznej, sieci komputerowych oraz telekomunikacji.

Jednocześnie dotychczasowa sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych zostanie przekształcona w komisję spraw wewnętrznych, do której należeć będą sprawy bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego.

Zmiana w komisjach sejmowych ma odpowiadać podziałowi resortów w Radzie Ministrów. W powołanym w listopadzie 2011 roku rządzie Donalda Tuska w miejsce Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powstały ministerstwa: Spraw Wewnętrznych oraz Administracji i Cyfryzacji.

Zmiana w regulaminie Sejmu ma wejść w życie 8 listopada i wówczas będzie można powołać skład osobowy nowej komisji w Sejmie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.