PARTNER PORTALU
  • BGK

W sprawach cyfrowych robimy szybki postęp

  • AW    29 kwietnia 2014 - 18:08

Zarządzanie internetem, prywatność w sieci, dostępność, umiejętności cyfrowe to kwestie kluczowe w kontekście rozwoju cywilizacyjnego - twierdzi minister Rafał Trzaskowski.
O priorytetach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w tworzeniu przyjaznych warunków dla powszechnej partycypacji cyfrowej w Polsce mówił minister Rafał Trzaskowski podczas spotkania, które 28 kwietnia dbyło się w Pałacu Prezydenckim.

Podczas spotkania dyskutowano o najistotniejszych zagadnieniach związanych z powszechnym i sprzyjającym rozwojowi wykorzystywaniem technologii teleinformatycznych w Polsce.

W sprawach cyfrowych robimy szybki postęp, co jest doceniane w większym stopniu na świecie niż w naszym kraju. Jednak jest jeszcze duży odsetek ludzi, którzy uważają, że internet do niczego im się nie może przydać."- mówił Rafał Trzaskowski w swoim wystąpieniu. Dodał także, że „zarządzanie internetem, prywatność w sieci, dostępność, umiejętności cyfrowe to kwestie kluczowe w kontekście rozwoju cywilizacyjnego."

Szef MAC wspomniał również o NETmundialu - globalnym spotkaniu dotyczącym przyszłości sieci, które właśnie zakończyło się w Brazylii. „Polska zaczyna być postrzegana jako duży gracz europejski. Koalicja Polski, Szwecji i Niemiec w sprawach cyfrowych na konferencji NetMundial w Brazylii była odbierana jak coś naturalnego."

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: minister Olgierd Dziekoński, były minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni, Lider Cyfryzacji Włodzimierz Marciński, a także inni członkowie Komitetu Honorowego.

Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych zostało powołane 3 lipca 2013 r. z inicjatywy Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Lidera Cyfryzacji - w obecności komisarz Neelie Kroes. Inicjatywa jest krajową odpowiedzią na powołanie przez Komisję Europejską Wielkiej Koalicji na rzecz Cyfrowych Miejsc Pracy. Stanowi nieformalne zrzeszenie instytucji, organizacji i firm identyfikujących się z jego celami i działających na rzecz ich realizacji.

Celem Porozumienia jest inspirowanie i wspieranie działań prowadzących do stałego rozwoju wiedzy i umiejętności cyfrowych oraz medialnych. Członkowie Komitetu to osoby z doświadczeniem także w działalności społecznej - zaproszone do udziału przez ministra cyfryzacji, a także przez jego poprzednika. Funkcję przewodniczącego Komitetu sprawuje Michał Boni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.