PARTNER PORTALU
 • BGK

W styczniu ruszą e-zapisy do żłobka

 • Przegląd prasy/Metro    17 grudnia 2011 - 07:45
W styczniu ruszą e-zapisy do żłobka

Od stycznia walka o miejsce w warszawskim żłobku przeniesie się do sieci. Będzie się liczył PIT, miejsce zamieszkania i kolejność logowania.
Na tak ryzykowne rozwiązanie nie zdecydowało się żadne inne duże miasto – pisze „Metro”.

Ratusz ogłosił, że e-zapisy rozpoczną się 2 stycznia o godz. 9 rano. W tym momencie kolejka, w której czeka ok. 6 tys. maluchów, przestanie obowiązywać.

Zmienią się też zasady gry. Choć urzędnicy zapewniają, że nowe kryteria oznaczają odejście od zasady „kto pierwszy, ten lepszy”, okazuje się, że wcale tak nie jest. Kolejność zgłoszeń, a raczej logowania w systemie, dalej będzie się liczyć w przypadku osób, które zbiorą tę samą liczbę punktów.

Rodzice boją się, czy serwery wytrzymają taką ilość logowań. Będą mogli przetestować system 27-30 grudnia na testowej stronie (zlobki.waw.pl/rekrutacja). Komu udało się wywalczyć miejsce w żłobku od września, a kto dalej czeka w wirtualnej kolejce, będzie wiadomo pod koniec czerwca – informuje „Metro”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Kotlet, 2011-12-18 12:30:59

  Mówiono nam,że jesteśmy jakąś zieloną,bezludną wyspą ! Czy nas też dopadnie kryzys?
 • Alutka, 2011-12-18 11:38:46

  dobrze, że są e-zapisy, bo kiedyś nawet jak rodzic się żle czuł to i tak musiał odstać swoje.
 • mały aniołek, 2011-12-18 10:33:16

  Tak,w styczniu ruszą zapisy. Znowu będzie tak:jedne dzieci dostaną sie do żłobka a inne nie!Rodzice martwią się o te zapisy,prawdaż?