PARTNER PORTALU
  • BGK

W szkolnych świetlicach dzieci będą się uczyć jak bezpiecznie korzystać z internetu

  • bad/PAP    15 października 2015 - 19:36
W szkolnych świetlicach dzieci będą się uczyć jak bezpiecznie korzystać z internetu

Dzięki szkoleniom dzieci powinny być bezpieczniejsze. Fot. pixabay

Uczniowie najmłodszych klas w szkolnych świetlicach poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu, ochrony prywatności, udostępniania treści w sieci, edycji grafik, dźwięków i filmów. Do piątku szkoły podstawowe mogą zgłaszać się do programu MegaMisja, dzięki któremu uczniowie będą mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe.
Wszytko po to, by dzieci "poprzez przygodę, poprzez zabawę nabywały bardzo cenne kompetencje związane z obsługą internetu, komputera, selekcjonowaniem informacji, z tworzeniem treści w internecie" - mówi PAP Ewa Krupa, dyrektor Fundacji Orange, która przygotowała program dla świetlic.

W projekcie weźmie udział około 300 szkół

Zajęcia mają rozwinąć także umiejętności współpracy w grupie. Dla wychowawców przygotowane będą instruktaże i scenariusze zajęć. Przebieg zadań oparty będzie na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód misji. Uczniowie będą pomagać bohaterom poruszać się w wirtualnym świecie i chronić go przed niesfornym psotnikiem.

Czytaj też: Bezpieczeństwo w szkołach: ruszają szkolenia

Za realizację zadań grupy otrzymają punkty. Z czasem wymienią je na nagrody, które uzupełnią wyposażenie świetlicy: tablety, aparaty cyfrowe, laptopy, książki, gry edukacyjne, materiały plastyczne.

Pomysłodawcy przekonują, że program ożywi szkolne świetlice i nauczy dzieci mądrego korzystania z nowych technologii. Stawia też na rozwój kompetencji, które - jak mówi pomysłodawca projektu Fundacja Orange - będą "niezbędne na rynku pracy już dosłownie za kilka lat".

W projekcie weźmie udział około 300 szkół. Program kierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat, udział w nim jest bezpłatny. Wystarczy do 16 października wypełnić formularz dostępny na stronie: https://megamisja.pl oraz nagrać krótki film prezentujący świetlicę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.