W tym mieście chcą wyłączyć bezprzewodowy internet, bo szkodzi ludziom

• Władze Turynu chcą wyłączyć bezprzewodowy internet w publicznych szkołach i budynkach administracji.
• Obawiają się, że promieniowanie elektromagnetyczne routerów może być szkodliwe dla ludzi.
W tym mieście chcą wyłączyć bezprzewodowy internet, bo szkodzi ludziom
Władze Turynu chcą zagwarantować obywatelom łączność. Fot. pixabay

Jak podkreślają przedstawiciele władz Turynu, chcą zagwarantować obywatelom łączność, a jednocześnie podjąć wszelkie konieczne środki ostrożności, by ograniczyć promieniowanie elektromagnetyczne urządzeń wifi.

W mediach społecznościowych burmistrz Chiary Appendino precyzowała swoje stanowisko podkreślając, że władze Turynu w żadnym momencie nie twierdziły, że wifi jest „szkodliwe”. Chodzi o pozbycie się „zbędnej emisji” związanej z działaniem sieci bezprzewodowej. Burmistrz zapewnia, że chce „szybkiego internetu szerokopasmowego w całym mieście”.

Dzień wcześniej nowo wybrana burmistrz Turynu Chiara Appendino wystąpiła z inną, kontrowersyjną inicjatywą. Propagowanie wegetarianizmu i weganizmu uznała za priorytet miejskich urzędników. Burmistrz chce, by mieszkańcy miasta całkowicie przeszli na dietę wegetariańską i wegańską.

Turyn nie jest pierwszym włoskim miastem, które ograniczają sieć wifi. Wcześniej władze miasteczka Borgofranco d'Ivrea w Piemoncie zlikwidowało bezprzewodowy internet w miejskich szkołach. Decyzję taką podjęły po zapoznaniu się z raportem, w którym znalazła się informacja, że promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez routery, jest szczególnie szkodliwe dla dzieci i młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ja nie chcesz wifi, wolisz światłowód to najlepiej wybrać lokalnego dostawcę, dobrych i sprawdzonych dostawców znajdziesz na portalach branżowych np: operatorzy.net.pl

Paweł, 2016-09-23 10:01:46 odpowiedz

Do leflo: Ta karta u nich jest chyba najlepszy rozwiązaniem na rynku wtym momencie + BDI czyli bezpłatny net .

ulek, 2016-07-29 14:13:45 odpowiedz

Ciekawe, że prądu zmiennego nie wyłączą :) na szczęście ja mieszkam w Opolu i mam super szybki internet światłowodowy z Airmax.pl :)

krzysiek, 2016-07-29 12:28:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE