PARTNER PORTALU
 • BGK

W tym mieście chcą wyłączyć bezprzewodowy internet, bo szkodzi ludziom

 • bad/PAP    26 lipca 2016 - 16:23
W tym mieście chcą wyłączyć bezprzewodowy internet, bo szkodzi ludziom
Władze Turynu chcą zagwarantować obywatelom łączność. Fot. pixabay

• Władze Turynu chcą wyłączyć bezprzewodowy internet w publicznych szkołach i budynkach administracji.
• Obawiają się, że promieniowanie elektromagnetyczne routerów może być szkodliwe dla ludzi.
Jak podkreślają przedstawiciele władz Turynu, chcą zagwarantować obywatelom łączność, a jednocześnie podjąć wszelkie konieczne środki ostrożności, by ograniczyć promieniowanie elektromagnetyczne urządzeń wifi.

W mediach społecznościowych burmistrz Chiary Appendino precyzowała swoje stanowisko podkreślając, że władze Turynu w żadnym momencie nie twierdziły, że wifi jest „szkodliwe”. Chodzi o pozbycie się „zbędnej emisji” związanej z działaniem sieci bezprzewodowej. Burmistrz zapewnia, że chce „szybkiego internetu szerokopasmowego w całym mieście”.

Dzień wcześniej nowo wybrana burmistrz Turynu Chiara Appendino wystąpiła z inną, kontrowersyjną inicjatywą. Propagowanie wegetarianizmu i weganizmu uznała za priorytet miejskich urzędników. Burmistrz chce, by mieszkańcy miasta całkowicie przeszli na dietę wegetariańską i wegańską.

Turyn nie jest pierwszym włoskim miastem, które ograniczają sieć wifi. Wcześniej władze miasteczka Borgofranco d'Ivrea w Piemoncie zlikwidowało bezprzewodowy internet w miejskich szkołach. Decyzję taką podjęły po zapoznaniu się z raportem, w którym znalazła się informacja, że promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez routery, jest szczególnie szkodliwe dla dzieci i młodzieży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Paweł, 2016-09-23 10:01:46

  Ja nie chcesz wifi, wolisz światłowód to najlepiej wybrać lokalnego dostawcę, dobrych i sprawdzonych dostawców znajdziesz na portalach branżowych np: operatorzy.net.pl
 • ulek, 2016-07-29 14:13:45

  Do leflo: Ta karta u nich jest chyba najlepszy rozwiązaniem na rynku wtym momencie + BDI czyli bezpłatny net .
 • krzysiek, 2016-07-29 12:28:32

  Ciekawe, że prądu zmiennego nie wyłączą :) na szczęście ja mieszkam w Opolu i mam super szybki internet światłowodowy z Airmax.pl :)