PARTNER PORTALU
  • BGK

W zeszłym roku prawie 16 mln pasażerów kupiło bilet na pociąg przez internet

  • PAP/KDS    24 lipca 2017 - 14:34
W zeszłym roku prawie 16 mln pasażerów kupiło bilet na pociąg przez internet
W minionym roku prawie 16 mln pasażerów kupiło bilet kolejowy przez internet lub w aplikacji mobilnej (fot. www.mazowieckie.com.pl)

Urząd Transportu Kolejowego sprawdził w jaki sposób kupujemy bilety na przejazdy pociągiem. Okazuje się, że w zeszłym roku prawie 16 mln pasażerów wybrało internet lub w aplikacji mobilnej. To ponad 5 proc. ogólnej liczby przejazdów.
W przypadku spółki PKP Intercity blisko co trzeci sprzedany bilet pochodzi z internetu lub z aplikacji mobilnej. Bilety tej spółki stanowią 81 proc. ogółu wszystkich biletów kupionych przez internet.

Nadal jednak najwięcej pasażerów kupuje bilet w tradycyjny sposób - w kasie biletowej. Tak postępuje 56 proc. podróżnych.

Według UTK 16 proc. stanowią pasażerowie kupujący bilet w pociągu u konduktora. W przypadku braku możliwości zakupu biletu w kasie (np. na mniejszych stacjach i przystankach kolejowych) konduktor nie pobiera dodatkowej opłaty za wystawienie biletu.

Jak informuje UTK, popularne są też automaty do sprzedaży biletów. W stacjonarnych, ustawionych w budynkach dworcowych czy na peronach bilet kupiło 6 proc. podróżnych. Najmniejszą popularnością cieszą się automaty w pociągach. W ten sposób sprzedano jedynie 1,2 mln biletów, czyli ok. 0,4 proc.

W ubiegłym roku z usług kolei skorzystały 292 mln osób.

Co szósty przejazd został opłacony w inny sposób: przez kupno biletu w kiosku (PKP SKM), u maszynisty (WKD) czy na podstawie biletów łączonych (wspólna oferta ZTM w Warszawie).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.