PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacje: Internet napędza turystykę

  • PAP/AT    19 sierpnia 2015 - 06:57
Wakacje: Internet napędza turystykę

Wakacyjny biznes kręci się wokół portali internetowych, mediów społecznościowych i smartfonów (fot.pixabay.com)

Internet zmienił sposób planowania wakacji. Sektor turystyczny odkrył, jaka siła tkwi w wyszukiwarkach i aplikacjach mobilnych.
Rewolucja cyfrowa zmieniła sposób planowania urlopów, zakupu biletów na samolot lub pociąg i rezerwacji pobytu w hotelach, pensjonatach czy hostelach. Wszystkie potrzebne usługi znajdziemy i zamówimy przez smartfona - donosi "Puls Biznesu".

"Sześciu na dziesięciu angielskich turystów powyżej 16. roku życia porównuje ceny wyjazdów wakacyjnych w sieci. Należy się spodziewać dalszego wzrostu znaczenia porównywarek i wyszukiwarek internetowych zajmujących się turystyką" - mówi Jakub Wróbel, starszy menedżer w dziale konsultingu Deloitte.

Zaznacza, że tendencje obserwowane na zachodnich rynkach obecne są także w naszym kraju. Powód jest oczywisty: pod względem znajomości cyfrowych nowinek zwłaszcza młodzi Polacy nie odstają od Brytyjczyków, Niemców czy Francuzów.

"Naprawdę nie musimy mieć kompleksów. Także u nas wakacyjny biznes kręci się wokół portali internetowych, mediów społecznościowych i smartfonów" - potwierdza Paweł Kacperek, specjalista od aplikacji mobilnych i systemów lokalizacyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: