PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa uczy jak postępować w sytuacjach zagrożenia

  • PAP    5 lipca 2012 - 16:14
Warszawa uczy jak postępować w sytuacjach zagrożenia

Jak się zachować podczas burzy, w co się zaopatrzyć, gdy długo nie ma prądu, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej - na te i podobne pytania odpowiada "Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożenia" wydany przez urząd miasta Warszawy.
Poradnik zawiera informacje, mówiące jak należy zachować się w sytuacji zagrażającej naszemu życiu i zdrowiu. Jak ich unikać, a jeśli się zdarzą - jak reagować, przeciwdziałać i zapobiegać ich wystąpieniu w przyszłości. Jest on adresowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Czytaj też: Nowoczesny system ostrzegawczy na Dolnym Śląsku

"Jeszcze przed wakacjami opracowanie trafiło do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich na terenie Warszawy. Od sierpnia Biuro Bezpieczeństwa Warszawy będzie prowadziło szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół z zakresu: jak czytać podręcznik, jakie jest jego przesłanie, aby mogli oni przekazać wiedzę uczniom"- powiedziała dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor.

Czytaj też: Stworzą fundusz na wypadek klęsk żywiołowych

"W planach jest również przekazanie podręcznika do Wydziałów Obsługi Mieszkańca, a także do komisariatów policji w Warszawie, aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp" - dodała.

W powstanie "Poradnika" zaangażowani byli przedstawiciele wielu służb i instytucji w tym Komendy Stołecznej Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Poradnik jest dostępny w formie elektronicznej tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.