PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa wśród dziewięciu miast hackatonu „Rat Relay”

  • JP    21 marca 2018 - 22:54
Warszawa wśród dziewięciu miast hackatonu „Rat Relay”
Studenci wymyślą sposób na zwiększenie zaangażowania mieszkańców miast. Źródło: mat. pras.

21 marca rozpoczął się trzydniowy hackathon „Rat Relay 2018”. W jego ramach studenci z dziewięciu miast rozwiązują lokalne problemy swoich miast.
Od 21 do 23 marca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbywa się międzynarodowy hackathon „Rat Relay 2018”. Wydarzenie ma na celu zintegrowanie studentów z całego świata w poszukiwaniu rozwiązań dla globalnego dobra. Jego organizatorem są uczelnie należące do międzynarodowej sieci uniwersytetów i organizacji badawczych „Design Factory Global Network”, do której należy także Politechnika Warszawska.

W tegorocznym hackathonie udział wezmą studenci z Warszawy (Polska), Nowego Jorku (USA), Bogoty i Cali (Kolumnbia), Porto (Portugalia), Leeuwardden (Holandia), Ghent (Belgia), Helsinek (Finlandia) oraz Melbourne (Australia). Wszyscy, wykorzystując metodę design thinking w pracy nad rozwojem produktów informatycznych, wspólnie starają się rozwiązać rzeczywiste, lokalne problemy.

Wyzwania krążą po całym świecie i są przekazywane z miasta do miasta, a kolejne etapy są rozwiązywanie przez uczestników z różnych uczelni. Projekt, który rozpoczyna się w Politechnice Warszawskiej, po pierwszym etapie przechodzi do Bogoty, dalej do Porto, Ghent, Cali i ponownie wraca do Warszawy.

Warszawa postawiła przed uczestnikami „Rat Relay” wyzwanie opracowania działań, które pomogłyby przełamać bariery zaangażowania społecznego z wykorzystaniem grywalizacji. Dzięki temu w procesie opiniowania i tworzenia usług miejskich angażowałaby się większa liczba ludzi zróżnicowanym stylu życia, wieku, sytuacji rodzinnej, poglądach i potrzebach.

- Szukamy kolejnych sposobów na zaangażowanie warszawiaków w procesy tworzenia i zarządzania miastem. Chcemy, by jak najczęściej i jak najdokładniej przedstawiali nam swoje oczekiwania, ale też widzieli w działaniach miasta odbicie swojej inicjatywy. To dla nas bardzo ważne by mieszkańcy dzielili się informacjami o jakości usług miejskich - mówi Karolina Malczyk, zastępca dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej.

Wyniki prac uczestników hackathonu poznamy w piątek, 23 marca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.