PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawiacy załatwią sprawę urzędową bez wychodzenia z domu

  • bad    4 listopada 2014 - 17:41
Warszawiacy załatwią sprawę urzędową bez wychodzenia z domu

Dobra informacja dla mieszkańców Warszawy. Z myślą o nich powstało właśnie Centrum Komunikacji z Mieszkańcami (CKM), które umożliwi m.in. załatwienie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.
Inwestycja, która decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości ponad 3,7 mln zł jest już gotowa. 3 listopada br. umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski.

Czytaj też: Smart cities: ta norma będzie rewolucją dla władz miast

Centrum Komunikacji z Mieszkańcami, które powstało przy ul. Dzielnej 78 w Warszawie, działa na zasadzie tzw. contact center Urzędu m. st. Warszawy i jego jednostek organizacyjnych. Z myślą o mieszkańcach uruchomiono portal internetowy www.warszawa19115.pl, chat (po uprzednim zalogowaniu się na stronie CKM imieniem i nazwiskiem) oraz numer telefonu (19115) a także pocztę elektroniczną (e-mail: kontakt@um.warszawa.pl) i faks pod numerem 19115. Centrum jest do dyspozycji mieszkańców stolicy 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Czytaj też: Światowi giganci powalczą o samorządową kasę na rozwiązania smart cities

W ten sposób warszawiacy mogą załatwić sprawę urzędową bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie ważne dla osób niepełnosprawnych. Można również w prosty sposób uzyskać informacje na temat najbliższych imprez kulturalnych w mieście oraz śledzić zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Ponadto centrum umożliwia mieszkańcom zgłaszanie problemów, które wymagają interwencji służb miejskich. Wszystkie zgłoszenia są zarejestrowane w systemie, a ich realizacja podlega stałemu monitoringowi do czasu wyjaśnienia sprawy. Usługa nie obejmuje natomiast zgłoszeń dotyczących zagrożenia zdrowia i życia.

Pracownicy centrum obsługują dwie linie wsparcia. I linia wsparcia otrzymuje informacje od mieszkańców za pośrednictwem telefonu, portalu internetowego, poczty elektronicznej i sms. II linia natomiast zajmuje się udzielaniem odpowiedzi lub wskazaniem odpowiedniej osoby, która jest w stanie pomóc w danej sprawie.

W ramach inwestycji został również zakupiony i wdrożony system informatyczny typu Call Center zintegrowany z systemem CRM (Customer Relationship Management). Zakupiono 60 komputerów i stworzono tyle samo stanowisk pracy.

Unijne dofinansowanie projektu zostało przyznane w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w ramach RPO WM 2007-2013, Działanie 2.1.Przeciwdziałanie wykluczeniu informatycznemu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.