PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawskie dzielnice zastawiają sieć

  • PAP    27 listopada 2011 - 07:53
Warszawskie dzielnice zastawiają sieć

W Warszawie działa kilkadziesiąt punktów, w których można korzystać z bezpłatnego Internetu. Dzielnice szykują w przyszłym roku prawdziwy boom montowania hotspotów w parkach, na skwerach, placach czy basenach.
Początkowo burmistrzowie sprawdzą, jakim powodzeniem cieszą się takie punkty i dopiero wtedy zadecydują, czy rozwijać sieć.

I tak np. na Ochocie już można korzystać z bezpłatnego Internetu w parku Szczęśliwickim - w weekendy czyni to ok. 40 osób. Kolejnym punktem ma być park Malickiego na Rakowcu. Natomiast władze Ursynowa dostęp do Internetu stworzyły w parku Jana Pawła II przy ul. Romera.

Wawer z kolei chce uruchomić hotspoty we wszystkich szkołach oraz obiektach podległych Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Kolejne takie punkty planują także: Wilanów, Praga-Południe, Rembertów i Wola.

Niezależnie od dzielnic sieć hotspotów planuje rozszerzyć ratusz, np. na pl. Grzybowskim. Na razie działa 25 takich punktów, wszystkie w Śródmieściu. Np. przy fontannach z Internetu skorzystało 1,5 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.