PARTNER PORTALU
  • BGK

Wi-Fi największą tajemnicą w mieście

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    2 października 2010 - 11:02
Wi-Fi największą tajemnicą w mieście

Działa już dwa miesiące. Jednak o bezpłatnej sieci Wi-Fi na Krakowskim Przedmieściu mało kto wie, bo urzędnicy nie postawili tablic z informacją.
Zainstalowanych jest 13 nadajników. Każdy ma zasięg o promieniu ok. 100 m. Prędkość łączy wynosi 512 kb/s. Naraz z bezpłatnego Internetu może korzystać około tysiąca internautów. W godzinach szczytu robi to jednak zaledwie 40-50 użytkowników, a nocami jest po kilka osób – podaje „Życie Warszawy”.

Powód znikomej frekwencji? Brak informacji o sieci. Podczas uruchamiania Wi-Fi na pytanie, kiedy pojawią się tabliczki z napisami o tym, że można podłączyć się do sieci i nic to nie kosztuje, urzędnicy odpowiadali, że w ciągu dwóch tygodni.

Tymczasem tygodni minęło już osiem. Ani na Krakowskim Przedmieściu, ani na pasażu Wiecha czy na Powiślu – czyli tam, gdzie z miejskiej sieci można korzystać – żadnych informacji nie widać. Nie ma ani tablic, ani nawet tabliczek, np. na ławkach. Dlatego spacerując po Trakcie Królewskim, nie można zobaczyć internautów, którzy siedząc na ławkach, surfują.

Urzędnicy tłumaczą, że zwłoka wynikła m.in. z tego, że musieli uzyskać wszystkie pozwolenia, m.in. konserwatora zabytków – pisze „Życie Warszawy”

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2010-10-04 13:33:30

    To karalne niedbalstwo i marnotrawstwo publicznych srodkow przez urzednikow. Czy chociaz jakis naczelnik departamentu za to poleci ze stanowiska ? Potrzebujemy odpowiedzialnosci ze strony Urzeddu Miejskiego.