PARTNER PORTALU
  • BGK

Wideorozmowy i rejestracja on-line w szpitalu

  • lk    15 grudnia 2010 - 11:19
Wideorozmowy i rejestracja on-line w szpitalu

Informatyzacja Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, poprawa działania systemów informatycznych w Urzędzie Gminy Goszczyn oraz budowa ulicy Kaczyńskiej w Ostrołęce to mazowieckie projekty, które otrzymają unijne dofinansowanie.
Umowy w tej sprawie podpisali 14 grudnia przedstawiciele władz województwa mazowieckiego oraz beneficjenci. Łączna wartość projektów to ponad 6,5 mln zł, z czego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie przeszło 3,7 mln zł - informuje urząd marszałkowski.
 
Marszałek Adam Struzik wyraził radość, że dwa z podpisywanych projektów dotyczą informatyzacji. Możliwość załatwiania spraw urzędowych, czy rejestracji dziecka do lekarza przez Internet to krok w przyszłość i duże ułatwienie dla mieszkańców Mazowsza.
 
Informatyzacja Warszawskiego Szpitala dla Dzieci polegać będzie na zakupie sprzętu informatycznego oraz stworzeniu witryny internetowej wraz z platformą e-usług medycznych, co umożliwi m.in. internetową rejestrację pacjentów. Za pośrednictwem witryny lekarze i rodzice zyskają również dostęp do informacji o postępach leczenia dzieci. W ramach inwestycji wdrożony zostanie system telefonii internetowej (VoIP), który umożliwi kontakt małych pacjentów szpitala z rodzicami również poprzez video rozmowy. Ponadto specjalnie dla pacjentów szpitala utworzone będą Publiczne Punkty Dostępu do Internetu (PIAP). Projekt kosztuje ponad 1,2 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 1 mln zł.
 
Co roku w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci leczy się blisko 57 tys. dzieci z województwa mazowieckiego oraz innych regionów Polski. Placówka specjalizuje się w pediatrii oraz chirurgii i ortopedii dziecięcej. Jest to również jedyny w kraju szpital, w którym wykonywane są nieinwazyjne zabiegi leczenia schorzeń układu moczowego u dzieci. Ponadto, dzięki współpracy z czołowymi ośrodkami medycznymi oraz posiadaniu jedynego na Mazowszu artroskopu, szpital ma możliwość wykonywania unikalnych w skali kraju, zabiegów rekonstrukcji stawów kolanowych. Każdego roku Oddział Chirurgii i Ortopedii Dziecięcej wykonuje ok. 1,5 tys. tego typu zabiegów.
 
Zinformatyzowany zostanie również Urząd Gminy w Goszczynie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.  W ramach projektu planowane jest wprowadzenie zintegrowanego systemu obiegu dokumentów oraz zakup niezbędnego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Na terenie urzędu umieszczony zostanie także kiosk internetowy, z dostępem do Internetu dla mieszkańców. Ponad to prawie 2,5 mln zł otrzyma Ostrołęka na kosztujący ponad 5 mln budowę ulicy Kaczyńskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.