Więcej szpitalnych łóżek dzięki...internetowi

  • AW/uml.lodz.pl
  • 16-05-2011
  • drukuj
Łódź może się stać pilotażowym obszarem dla wprowadzenia sieci bezpłatnego internetu. Korzyści mają odczuć nie tylko mieszkańcy, ale także szpitale.
Więcej szpitalnych łóżek dzięki...internetowi

Projekt realizowany będzie przez fundację Doktor.net, a list intencyjny w tej sprawie podpisała prezydent Hanna Zdanowska. Przy bezkosztowym udziale miasta, które stworzy możliwość zainstalowania na obiektach komunalnych nadajników wi-fi, fundacja pokryje siecią bezpłatnego internetu najbardziej uczęszczane miejsca w Łodzi, gdzie wszyscy będą mogli skorzystać bezpłatnie z sieci, przejrzeć wybrane strony informacyjne i turystyczne, a także odebrać pocztę elektroniczną. Docelowo sieć ma działać na możliwie szerokim obszarze Łodzi, która będzie objęta pilotażowym programem jako pierwsze miasto w Polsce.

Projekt ma również swoją kontynuację w szlachetnej idei wspierania służby zdrowia, bowiem przychody z reklam internetowych będą w całości przekazywane na zakup nowoczesnych łóżek i sprzętu dla szpitali.

Pomysł zaprezentowali w poniedziałek w szpitalu im. Kopernika poseł Jarosław Stolarczyk i prezes fundacji Piotr Maślanko.

- Takie działanie, które łączy w sobie podwójne korzyści, wprowadzenie sieci bezpłatnego internetu z jednoczesnym wsparciem łódzkich szpitali będzie miało poparcie ze strony miasta, zwłaszcza że Łódź będzie pionierem tego projektu. Trzeba jedynie określić ramy tej współpracy, która w sposób bezinwestycyjny generuje społeczne profity - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

Pierwsze efekty programu, który zainicjowano mają pojawić się już jesienią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE