PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej szpitalnych łóżek dzięki...internetowi

  • AW/uml.lodz.pl    16 maja 2011 - 16:35
Więcej szpitalnych łóżek dzięki...internetowi

Łódź może się stać pilotażowym obszarem dla wprowadzenia sieci bezpłatnego internetu. Korzyści mają odczuć nie tylko mieszkańcy, ale także szpitale.
Projekt realizowany będzie przez fundację Doktor.net, a list intencyjny w tej sprawie podpisała prezydent Hanna Zdanowska. Przy bezkosztowym udziale miasta, które stworzy możliwość zainstalowania na obiektach komunalnych nadajników wi-fi, fundacja pokryje siecią bezpłatnego internetu najbardziej uczęszczane miejsca w Łodzi, gdzie wszyscy będą mogli skorzystać bezpłatnie z sieci, przejrzeć wybrane strony informacyjne i turystyczne, a także odebrać pocztę elektroniczną. Docelowo sieć ma działać na możliwie szerokim obszarze Łodzi, która będzie objęta pilotażowym programem jako pierwsze miasto w Polsce.

Projekt ma również swoją kontynuację w szlachetnej idei wspierania służby zdrowia, bowiem przychody z reklam internetowych będą w całości przekazywane na zakup nowoczesnych łóżek i sprzętu dla szpitali.

Pomysł zaprezentowali w poniedziałek w szpitalu im. Kopernika poseł Jarosław Stolarczyk i prezes fundacji Piotr Maślanko.

- Takie działanie, które łączy w sobie podwójne korzyści, wprowadzenie sieci bezpłatnego internetu z jednoczesnym wsparciem łódzkich szpitali będzie miało poparcie ze strony miasta, zwłaszcza że Łódź będzie pionierem tego projektu. Trzeba jedynie określić ramy tej współpracy, która w sposób bezinwestycyjny generuje społeczne profity - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

Pierwsze efekty programu, który zainicjowano mają pojawić się już jesienią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.