PARTNER PORTALU
  • BGK

Większość gminy w zasięgu darmowego internetu

  • PAP    27 maja 2013 - 19:40
Większość gminy w zasięgu darmowego internetu

W gminie Drezdenko (Lubuskie) 70 proc. mieszkańców ma dostęp do darmowego bezprzewodowego internetu Wi-Fi. W poniedziałek włączono miejską sieć bezprzewodową.
W gminie (ok. 11 tys. osób) jest 19 punktów dostępowych, za pośrednictwem których z darmowego dostępu (Wi-Fi) do internetu o prędkości 512 Mb/s można korzystać także poza miastem. Z sieci można korzystać przez godzinę, a po niej trzeba ponownie się zalogować.

"Taka konfiguracja wynika z regulacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej" - wyjaśnił Bartłomiej Głogowiec z Urzędu Miejskiego w Drezdenku.

Budowa bezprzewodowej sieci to jeden z elementów projektu "Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych", który był realizowany w gminie Drezdenko od 2011 r.

Jego zasadnicza część polegająca na podłączeniu do szerokopasmowego (od 2 Mb/s) internetu 23 jednostek gminnych (w tym 12 szkół) i zakupie 100 komputerów zakończyła się w październiku ub. roku. Dostęp do szerokopasmowego internetu i komputery otrzymała część szkół, biblioteka i inne jednostki podległe samorządowi - łącznie 23 instytucje oraz 130 rodzin korzystających z pomocy społecznej czy zasiłków rodzinnych, a także osoby niepełnosprawne. Przedsięwzięcie kosztowało 3,2 mln zł i zostało w 100 proc. sfinansowane z funduszy unijnych.

Głogowiec dodał, że gmina złożyła w marcu br. kolejny wniosek dotyczący dalszej rozbudowy sieci darmowego internetu i zakupu ponad 650 komputerów. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 7,2 mln zł.

"W drugim tygodniu czerwca dowiemy się, czy nasz projekt przeszedł wstępną weryfikację" - zaznaczył Głogowiec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.