PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie. Aplikacja na telefon podpowie, dokąd pójść ze święconką

  • PAP/KDS    30 marca 2018 - 11:26
Wielkopolskie. Aplikacja na telefon podpowie, dokąd pójść ze święconką
Dzięki aplikacji można szybko uzyskać informacje o miejscowym Kościele i jego inicjatywach. (fot.UM Białystok)

O której godzinie odbędzie się święcenie pokarmów? Dokąd pójść w sobotę z tradycyjną święconką? – m.in. takie informacje zawiera aplikacja mobilna Archidiecezji Poznańskiej.
"Drogowskaz” zbiera w jednym miejscu wszelkie dane o miejscowym Kościele i jego inicjatywach. Trwają prace nad jej kolejnymi funkcjami. - Na co dzień korzystamy z telefonów i aplikacji, które ułatwiają nam funkcjonowanie. "Drogowskaz" odpowiada na pytania, które zadaje sobie katolik: gdzie znajdę najbliższą mszę świętą albo gdzie mogę się w tej chwili wyspowiadać - powiedział członek zespołu tworzącego aplikację Paweł Pomin.

Jak dodał, miejsca i godziny święcenia potraw to dla wielu osób istotne, poszukiwane przed sobotnimi uroczystościami informacje. W poprzednich tygodniach "Drogowskaz" został wyposażony w dane dotyczące nabożeństw w Wielkim Poście. Teraz wskazuje godziny i miejsca wydarzeń związanych z Wielkanocą.

Archidiecezja Poznańska pod koniec ub.r. uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych jako pierwsza w Polsce. Można dzięki niej szybko uzyskać informacje o miejscowym Kościele i jego inicjatywach.

- Łatwo znajdziemy najbliższą mszę, spowiedź i sprawdzimy podstawowe informacje o interesującej nas parafii. "Drogowskaz", wykorzystując geolokalizację, wskaże nam w czasie rzeczywistym i poprowadzi na msze, które odbywają się w okolicy - podał Pomin.

Przez aplikację można się też zaangażować w zbiórki dla potrzebujących i uzyskać informacje o pomocy świadczonej przez poznańską Caritas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.