Wielkopolskie: Powstał pierwszy metropolitalny portal konsultacji społecznych

Ruszył pierwszy w Polsce metropolitalny portal konsultacji społecznych. Prezentuje on informacje na temat konsultacji społecznych organizowanych przez samorządy należące do Stowarzyszenia Metropolia Poznań, w tym miasto Poznań i powiat poznański.
Wielkopolskie: Powstał pierwszy metropolitalny portal konsultacji społecznych
Administracją i utrzymaniem portalu zajmować się będzie zespół pracowników biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań. (fot. SMP)

• W portalu znajdziemy ogłoszenia z różnych dziedzin, m.in. rewitalizacji, transportu czy ochrony środowiska.

• Użytkownicy portalu będą mogli oddać swój głos w ważnych sprawach za pomocą modułu ankietowego.

• Ogłoszenia o konsultacjach i ankiety online będą w portalu zamieszczać przedstawiciele samorządów. 

Każdy mieszkaniec metropolii będzie mógł odnaleźć ogłoszenia o konsultacjach dotyczących swojej gminy lub powiatu. Nowe metropolitalne narzędzie konsultacji online jest w założeniu dostępne i przyjazne dla wszystkich użytkowników – także osób z niepełnosprawnościami. Ogłoszenia dotyczą zróżnicowanych dziedzin tematycznych np. planowania przestrzennego, rewitalizacji, transportu, ochrony środowiska, kultury, sportu, turystyki lub rozwoju lokalnego.

Użytkownicy mogą zamówić newsletter na swój adres mail z informacją o nowych konsultacjach w obszarze swojego zainteresowania. Udostępniony został również moduł ankietowy. Swój głos w danej sprawie będzie można oddać nie wychodząc z domu lub w drodze do pracy za pomocą smartfona, ponieważ portal działa też w wersji na urządzenia mobilne. Już teraz dostępne są metropolitalne ankiety dotyczące turystyki i mobilności pieszej. Twórcy zapowiadają, że wkrótce ruszy też innowacyjna geoankieta dotycząca reklam w przestrzeni Metropolii Poznań.

Czytaj też: Smartfon zamiast plastikowych dokumentów? To już się dzieje

– Celem, który przyświecał nam przy tworzeniu nowego portalu, było budowanie zaufania na linii samorządy-obywatele, ale także zwiększenie zaangażowania mieszkańców metropolii w sprawy publiczne. Ułatwienie udziału w konsultacjach i ankietach online stworzy nowe możliwości współdecydowania obywateli naszych samorządów – wyjaśnia Piotr Wiśniewski, dyrektor biura Stowarzyszenia.

Administracją i utrzymaniem portalu zajmować się będzie zespół pracowników biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań, jednak kluczową rolę w realizacji przedsięwzięcia odgrywać będą przedstawiciele samorządów – organizatorów konsultacji, zamieszczający ogłoszenia o konsultacjach i publikujący ankiety online. Portal udostępniony jest pod adresem: konsultacje.metropoliapoznan.pl.

Stworzenie portalu jest elementem projektu pt. „Aktywni obywatele Metropolii Poznań”, na realizację którego Stowarzyszenie Metropolia Poznań uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE