PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie wodociągi z systemem analitycznym

  • wnp.pl (Marcin Złoch)    26 maja 2010 - 14:15

Aquanet i Controlling Systems realizują kontrakt, na mocy którego system analityczny EURECA będzie wspierał analizy inwestycyjne w tej poznańskiej firmie wodociągowej.
Dziesięć miesięcy temu, w Aquanet zakończyło się wdrożenie EUREKI, w departamentach odpowiedzialnych za tworzenie i rozliczanie budżetów kosztowych firmy wraz jednostkami podległymi. Obecnie, EURECA obejmie swoim zasięgiem kolejne obszary funkcjonalne w spółce, a mianowicie Inwestycje.

Jako firma wodociągowa, stale rozbudowująca infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, Aquanet tworzy wieloletnie plany inwestycyjne i podczas tego procesu analizuje nie tylko ich rentowność, ale też możliwe skutki prawne, ekologiczne czy społeczne.

- Szybki dostęp do danych źródłowych o poszczególnych inwestycjach oraz ich analiza w dowolnych przekrojach ma zasadnicze znaczenie dla podejmowania właściwych decyzji. Tradycyjne narzędzia, takie jak arkusz kalkulacyjny, nie są w stanie zapewnić nam tej wydajności, której oczekujemy. Konstruowanie wielu wersji programów inwestycyjnych w oparciu o arkusze kalkulacyjne było bardzo żmudne. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup systemu wspomagającego przetwarzanie danych wykorzystywanych przy konstruowaniu naszych programów inwestycyjnych oraz ułatwiającego kontrolę realizacji poszczególnych inwestycji – mówi Andrzej Kaziród, Dyrektor Pionu Inwestycji w Aquanet.

Zakończenie tego projektu planowane jest na październik 2010 roku, dane źródłowe, podobnie jak w poprzednim etapie będą pochodzić z funkcjonującego w Aquanet systemu SAP ERP.

Aquanet to trzecia co do wielkości obrotów firma wodociągowa w Polsce. Oprócz dostaw wody, zajmuje się też odprowadzaniem ścieków i innymi usługami związanymi z eksploatacją sieci wodociągowo-kanalizacyjnych, laboratoryjnych itp. Aquanet prowadzi działalność na terenie miasta Poznania oraz 10 przyległych gmin i obsługuje ponad 755 tysięcy mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.