Wirtualne muzeum powstaje w Kaliszu

Archiwalne dokumenty, filmy i fotografie znajdą się w Wirtualnym Muzeum Fotografii, które powstaje w Kaliszu w ramach programu "Patriotyzm Jutra". Projekt został wyróżniony spośród 700 pomysłów z całego kraju i otrzymał dofinansowanie Muzeum Historii Polski.
"To innowacyjny pomysł na skalę ogólnopolską. Jego celem jest stworzenie w sieci internetowej nowoczesnego portalu multimedialnego - powiedział jeden z inicjatorów przedsięwzięcia Tomasz Chlebba.

Jak dodał, do współpracy zaproszono wszystkich byłych i obecnych mieszkańców Kalisza, także zamieszkałych za granicą. Akcja pozyskiwania zdjęć będzie prowadzona głównie ze zbiorów prywatnych, czyli nieznanych szerokiemu gronu odbiorców. W muzeum zostaną zgromadzone zdjęcia wykonane od początku istnienia fotografii do czasów schyłkowych PRL.

Chlebba poinformował, że na obecnym etapie organizatorzy posiadają już w swoich zbiorach ponad 1000 zdjęć i pocztówek. Część z nich jest częściowo opisana.

Jednym z głównych celów strategii rozwoju miasta do 2030 r. jest budowanie i kreowanie tradycji oraz dziedzictwa kulturowego Kalisza. "Misją portalu będzie stworzenie internautom możliwości zapoznania się z przystępnie przedstawioną historią miasta i regionu" - podkreślił Chlebba.

Inicjatorem projektu jest miejscowe Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Pieniądze na ten cel przekazał też m. in. samorząd Kalisza.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE