PARTNER PORTALU
  • BGK

Wirtualne muzeum powstaje w Kaliszu

  • PAP    14 kwietnia 2012 - 14:53

Archiwalne dokumenty, filmy i fotografie znajdą się w Wirtualnym Muzeum Fotografii, które powstaje w Kaliszu w ramach programu "Patriotyzm Jutra". Projekt został wyróżniony spośród 700 pomysłów z całego kraju i otrzymał dofinansowanie Muzeum Historii Polski.
"To innowacyjny pomysł na skalę ogólnopolską. Jego celem jest stworzenie w sieci internetowej nowoczesnego portalu multimedialnego - powiedział jeden z inicjatorów przedsięwzięcia Tomasz Chlebba.

Jak dodał, do współpracy zaproszono wszystkich byłych i obecnych mieszkańców Kalisza, także zamieszkałych za granicą. Akcja pozyskiwania zdjęć będzie prowadzona głównie ze zbiorów prywatnych, czyli nieznanych szerokiemu gronu odbiorców. W muzeum zostaną zgromadzone zdjęcia wykonane od początku istnienia fotografii do czasów schyłkowych PRL.

Chlebba poinformował, że na obecnym etapie organizatorzy posiadają już w swoich zbiorach ponad 1000 zdjęć i pocztówek. Część z nich jest częściowo opisana.

Jednym z głównych celów strategii rozwoju miasta do 2030 r. jest budowanie i kreowanie tradycji oraz dziedzictwa kulturowego Kalisza. "Misją portalu będzie stworzenie internautom możliwości zapoznania się z przystępnie przedstawioną historią miasta i regionu" - podkreślił Chlebba.

Inicjatorem projektu jest miejscowe Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Pieniądze na ten cel przekazał też m. in. samorząd Kalisza.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.