PARTNER PORTALU
  • BGK

Wirtualne przewodniki po szlakach Małopolski

  • AW    30 lipca 2014 - 10:20
Wirtualne przewodniki po szlakach Małopolski

Są dwa nowe portale internetowe prezentujące szlaki turystyczne Małopolski: Geoportal i Portal Krajoznawczy. Stworzył je Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krakowie.
Wirtualne przewodniki umożliwiają szczegółowe planowanie wycieczek pieszych, rowerowych, narciarskich i innych oraz dostarczają rzetelnej informacji krajoznawczej o regionie, a zwłaszcza o atrakcjach znajdujących się na szlakach turystycznych.

- Mamy nadzieję, że udostępniając tak bogaty, wirtualny przewodnik po szlakach turystycznych Małopolski zachęcimy do uprawiania aktywnej turystyki w regionie - mówi Jerzy Kapłon, dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK.  - Naszym celem jest wdrożenie nowego produktu turystycznego - regionalnego systemu szlaków turystycznych, uporządkowanie szlaków i informacji o ich przebiegach, a przede wszystkim stworzenie możliwości kształtowania jednolitej, spójnej marki szlaków turystycznych Małopolski" - dodaje.

Geoportal (http://www.malopolska.szlaki.pttk.pl/geoportal) jest zaawansowanym narzędziem, które dostarcza przestrzennej informacji o szlakach turystycznych w Małopolsce. Szlaki zostały zwizualizowane na szczegółowych mapach i zdjęciach satelitarnych. Geoportal daje możliwość planowania tras, określania długości, wysokości, przewyższeń, podaje informacje o rodzaju i kolorze szlaków. Pozwala na wiele sposobów analizować informacje - jest po prostu wielofunkcyjną, wirtualną mapą Małopolski.

Z kolei Portal Krajoznawczy (http://www.malopolska.szlaki.pttk.pl) jest uzupełnieniem informacji przestrzennej, którą oferuje Geoportal, o wiedzę krajoznawczą. Pozwala zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat atrakcji przyrodniczych, historycznych i wielu innych, w które Małopolska jest wyjątkowo bogata.

Inicjatywa jest częścią projektu pt. „Szlaki turystyczne w Małopolsce - integracja różnorodnych szlaków i innych atrakcji turystycznych w spójny kompleksowy produkt regionalny" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Projekt ma przyczynić się do rozwoju oferty i produktu dla turystyki aktywnej, bazującej i wykorzystującej w sposób zintegrowany różnorodne zasoby i walory: naturalne, krajobrazowe, przyrodnicze, kulturowe oraz istniejącą i rozwijaną infrastrukturą szlaków w Małopolsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.