PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławski USC w internecie

  • Anna Trojanowska    20 lutego 2012 - 17:33
Włocławski USC w internecie

Za pośrednictwem strony internetowej włocławskiego magotratu użytkownicy internetu mogą zapoznać się ze szczegółowym trybem załatwiania spraw w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Jak donosi włocławski magistrat (zabierz głos/ocen prezydenta) w urzędowym Biuletynie Informacji Publicznej są zamieszczone tzw. karty usług zawierające szczegółowe informacje na temat trybu załatwiania formalności, niezbędnych dokumentów, jakie należy złożyć; ustawowych terminów i godzin przyjmowania interesantów na danym stanowisku USC.

Korzystając z zasobów BIP Urzędu Miasta, jeszcze przed wizytą we włocławskim magistracie można dowiedzieć się, jaki jest tryb wydania decyzji: o odtworzeniu treści aktu, o uzupełnieniu treści aktu stanu cywilnego, o sprostowaniu oczywistego błędu pisarskiego w akcie stanu cywilnego, o wpisaniu do ksiąg aktu stanu cywilnego sporządzonego za granicą, a także: jakie dokumenty są potrzebne do zgłoszenia urodzenia, sporządzenia aktu małżeństwa, aktu zgonu, jak pobrać odpis z akt stanu cywilnego albo...zmienić imię lub nazwisko. Do kart usług dołączone są druki wniosków, jeśli w danej sprawie zachodzi konieczność wypełnienia gotowego formularza - infromuje magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: