PARTNER PORTALU
  • BGK

Wniosek o prawo jazdy na ePUAP

  • BEZ    7 maja 2010 - 08:36
Wniosek o prawo jazdy na ePUAP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) usługę, za pomocą której starostwa powiatowe umożliwią mieszkańcom składanie wniosku o wydanie prawa jazdy przez Internet.
Zainteresowane starostwa powiatowe, aby aktywować usługę, muszą mieć założone konto na platformie ePUAP, z uprawnieniami Instytucji Publicznej. Jako użytkownik platformy mogą zainstalować usługę. Podręcznik oraz narzędzie, które pomoże zainstalować usługę znajduje się na www.epuap.gov.pl w dziale „Administracja”, w zakładce „zainstaluj usługę - usługi powiatowe”.
 
Udostępniając usługę „Wniosek o wydanie prawo jazdy”, MSWiA spełniło wymogi określone w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 21 stycznia 2004r. w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Rozporządzenie to nakłada na instytucje właściwe do spraw wydawania prawa jazdy, przyjmowanie wniosków elektronicznych.
 
Usługa „Wniosek o wydanie prawo jazdy” została udostępniona 30 kwietnia br. na portalu www.epuap.gov.pl.
 
 Projekt ePUAP2, w ramach którego rozbudowywany jest wachlarz usług dostępnych na portalu www.epuap.gov.pl, realizowany jest przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.