Wniosek o prawo jazdy na ePUAP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) usługę, za pomocą której starostwa powiatowe umożliwią mieszkańcom składanie wniosku o wydanie prawa jazdy przez Internet.
Wniosek o prawo jazdy na ePUAP
Zainteresowane starostwa powiatowe, aby aktywować usługę, muszą mieć założone konto na platformie ePUAP, z uprawnieniami Instytucji Publicznej. Jako użytkownik platformy mogą zainstalować usługę. Podręcznik oraz narzędzie, które pomoże zainstalować usługę znajduje się na www.epuap.gov.pl w dziale „Administracja”, w zakładce „zainstaluj usługę - usługi powiatowe”.
 
Udostępniając usługę „Wniosek o wydanie prawo jazdy”, MSWiA spełniło wymogi określone w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 21 stycznia 2004r. w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Rozporządzenie to nakłada na instytucje właściwe do spraw wydawania prawa jazdy, przyjmowanie wniosków elektronicznych.
 
Usługa „Wniosek o wydanie prawo jazdy” została udostępniona 30 kwietnia br. na portalu www.epuap.gov.pl.
 
 Projekt ePUAP2, w ramach którego rozbudowywany jest wachlarz usług dostępnych na portalu www.epuap.gov.pl, realizowany jest przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE