PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojna Bydgoszczy z Toruniem

  • InfoBydgoszcz.pl    23 marca 2012 - 09:42
Wojna Bydgoszczy z Toruniem

Nie raz i nie dwa Bydgoszcz i Toruń stawali do siebie okoniem. Konflikt wybucha na nowo. Tym razem wojna toczy się w internecie.
Wszystko przez niewinne zdjęcie, które w otoczce tajemnicy, ktoś, gdzieś, kiedyś opublikował na Facebook'u. Przedstawia drogowskaz, wskazujący drogę do Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta). Kontrowersyjny jest napis: „Bydgoszcz pod Toruniem”.

- Toruń (zabierz głos/oceń prezydenta) czuje się mały, więc jakoś próbuje podnieść swoje ego – komentuje zdjęcie Piotr. To zdjęcie jest naprawdę genialną metaforą myślenia Torunian w porównaniu do rzeczywistego stanu rzeczy – dodaje Kasia. Photoshop w rękach toruńskich marzycieli – pisze anonimowy użytkownik.

Torunianie nie są dłużni. Toczy się swoista walka na komentarze: „Hahaha, Bydgoszcz taka wiocha zabito dechami” – pisze Maciej. „Brzydgoszcz to dzielnica Fordon” – twierdzi Zbigniew.

– Uwielbiam polskie społeczeństwo, które za grosz nie ma dystansu do niczego i są wielkie obrazy majestatu oraz komentarze mniej lub bardziej bystre, byleby tylko pokazać swoje niezadowolenie – stara się złagodzić konflikt Paula. Niestety, jej wypowiedź ginie w zalewie agresywnych komentarzy.

Społeczność internetowa podzieliła się. Część twierdzi, że zdjęcie jest prawdziwe, część, że fałszywe. Podobno zostało wykonane w okolicach Kostrzyna. Mówi się, że to happening, prowokacja, albo zabawa w programach graficznych. Fakt jest jednak jeden – Bydgoszcz długo jeszcze nie polubi się z Toruniem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Wolf, 2012-03-29 15:50:34

    O ile pamiętam most autostradowy koło Torunia powstał w 1998 roku czyli już prawie 14 lat temu. Reforma administracyjne w Polsce była zaś w 1999 roku. Proponuję autorowi powyższego wpisu przemyślenie tego co napisał, bo to są bzdury i jątrzenie. Mam wrażenie, że komuś w Bydgoszczy autostrada się prz...yśniła i teraz baja po Internecie.  rozwiń
  • 123, 2012-03-26 20:27:33

    "W przekroju województw w 4 wystąpił realny spadek PKB na 1 mieszkańca – od 0,3% w województwie opolskim do 1,3% w województwie kujawsko-pomorskim, a w pozostałych województwach odnotowano realny wzrost PKB na 1 mieszkańca." Po prostu próba uczynienia z niewielkiego Torunia lide...ra regionu i konia pociągowego dla całego regionu była wielkim błędem. Ciekawe jak wyglądałyby dzisiaj wyniki PKB całej Polski, gdyby w każdym województwie rządowe inwestycje pomijały największe miasta, gdyby np. autostrady budowało się 50 km od Poznania, Łodzi, Wrocławia czy Gdańska? Jakie byłoby PKB Polski gdyby we wszystkich województwach na raz testowano dwuwładzę czy jakieś bipole, powierzając rozdział ogromnych środków unijnych politykom z zakompleksionych, średnich miasteczek? Może warto się zastanowić czy gra obliczona na dołowania Bydgoszczy jest po prostu korzystna dla województwa oraz kraju? Może warto zrobić czysty , ekonomiczny rachunek zysków i strat z poziomu całego województwa.  rozwiń