PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt zapewni Internet mieszkańcom

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    16 lipca 2010 - 08:17
Wójt zapewni Internet mieszkańcom

Jest wiele miejsc, gdzie firmom prywatnym nie opłaca się budować sieci telekomunikacyjnych. W konsekwencji mieszkańcy nie mogą liczyć na dostęp do szybkiego Internetu. Ma to zmienić polegające na świadczeniu takich usług nowe zadanie samorządu.
Przepisy wchodzącej w życie 17 lipca ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych dają gminom, powiatom i województwom możliwość realizacji nowego zadania własnego o charakterze użyteczności publicznej – informuje „Rzeczpospolita”.

Jednostka samorządu terytorialnego może dla zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej budować lub eksploatować infrastrukturę telekomunikacyjną i sieci telekomunikacyjne oraz nabywać do nich prawa. Władze lokalne mogą także dostarczać sieci  lub zapewniać do nich dostęp.

Gminy (powiaty i województwa) mogą również świadczyć – z wykorzystaniem posiadanych sieci i infrastruktury – usługi na rzecz przedsiębiorców telekomunikacyjnych, wymienionym w ustawie podmiotom zaliczanym do sektora finansów publicznych, jak również użytkownikom końcowym, czyli wszystkim zainteresowanym dostępem do szybkiego Internetu – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.