PARTNER PORTALU
  • BGK

Workflow usprawni pracę każdego urzędu

  • wnp.pl (JM)    8 października 2012 - 12:02
Workflow usprawni pracę każdego urzędu

Samorządy powinny inwestować przede wszystkim w rozwiązania z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów oraz automatyzacji procesów biznesowych (workflow).
Jak tłumaczy Marcin Grygielski, dyrektor regionalny na rynek Europy Środkowej i Wschodniej Interactive Intelligence, papier jest dla urzędu podstawowym narzędziem działalności.

– Uzupełnianie dokumentów, przesyłanie ich pomiędzy różnymi wydziałami, akceptacja i archiwizacja, to krwiobieg polskiego samorządu – opisuje Marcin Grygielski.

– Wdrożenie systemu workflow oznacza w tym wypadku ogromne oszczędności materiałowe, znaczący wzrost wydajności pracy, a z punktu widzenia obywatela szybką i sprawną realizację wszystkich spraw urzędowych – dodaje.

Przedstawiciel Interactive Intelligence radzi, by wyobrazić sobie, że zamiast iść osobiście do urzędu, możemy znaleźć odpowiedni wniosek na stronie internetowej, wypełnić go i przesłać emailem.

– Dzięki systemowi workflow wniosek rozpoczyna zdefiniowany wcześniej proces – opisuje.

– System automatycznie przekazuje zadanie kolejnym osobom zaangażowanym w poszczególne jego etapy, monitoruje czas realizacji procesu i wysyła informację zwrotną do obywatela, na przykład za pomocą wiadomości sms, o terminie zakończenia sprawy – dodaje.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.