PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław ma wirtualnego doradcę

  • JL    4 kwietnia 2016 - 08:23
Wrocław ma wirtualnego doradcę

Mieszkańcom Wrocławia w poszukiwaniu niezbędnych informacji na stronach BIP pomoże wirtualny doradca. Fot. Pixabay.com

Wirtualny doradcy mieszkańca ma usprawnić wyszukiwanie niezbędnych informacji na stronach BIP we Wrocławiu.
Wirtualny doradca dostępny jest na stronie www.bip.um.wroc.pl. System jest przygotowany na tysiące pytań mieszkańców. Pomocny będzie także urzędnikom.

Wirtualny doradca mieszkańca to system dialogowy oparty na czacie, który symuluje rozmowę z prawdziwą osobą, prowadząc użytkownika po stronie BIP do właściwej odpowiedzi. W dalszym ciągu będą również dostępne działające systemy pomocy dla interesantów.

Głównym elementem architektury jest silnik bazy wiedzy. Odpowiada on za odpowiednią organizację oraz zarządzanie bazą wiedzy obszaru, w którym działa wirtualny agent. To tutaj zaszyte są mechanizmy komunikacji z bazą wiedzy za pomocą języka naturalnego. Tutaj także działają algorytmy odpowiedzialne za kontekstowe rozpoznawanie znaczeń oraz autouzupełnienie kontekstowe wprowadzanych zapytań.

Silnik potrafi także radzić sobie z błędami w pisowni, popełnionymi przez użytkownika. Wirtualny doradca rozpoznaje język naturalny, w tym pytania użytkowników zadanych w naturalny sposób w zdaniu, bez konieczności podawania słów kluczowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.