PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław uruchomił e-płatność za abonament parkingowy

  • KDS    25 stycznia 2018 - 15:20
Wrocław uruchomił e-płatność za abonament parkingowy
Wrocław jest drugim miastem, które wprowadziło e-płatności za abonamenty parkingowe (fot. Facebook/Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu)

Wrocławscy kierowcy, którzy chcą wykupić abonament parkingowy, od stycznia mogą to zrobić za pomocą e-płatności. 
Do tej pory kierowcy zainteresowani wykupieniem abonamentu musieli wykonać samodzielny przelew na konto Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Od stycznia dostali nową możliwość wniesienia opłat. Miasto uruchomiło system e-płatności. Proces zakupu abonamentów parkingowych odbywa się w pełni online i został skrócony do minimum. 

- Wrocław jest drugim miastem, które wprowadziło e-płatności za abonamenty parkingowe. W Szczecinie rozwiązanie zostało wdrożone w październiku 2017 roku i spotkało się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Już teraz większość szczecińskich kierowców płacąc za abonament wybiera szybkie płatności – komentuje Krzysztof Ambroziak, odpowiedzialny za rozwój usług Płatności Online Blue Media dla sektora publicznego.

Czytaj więcej: Dane publiczne coraz bardziej dostępne. Polska awansowała w rankingu OECD

Mieszkańcy Wrocławia opłatę za abonament parkingowy mogą uiszczać poprzez stronę ​wroclaw.e-abonamenty.pl. Sami wybierają typ abonamentu oraz okres rozliczeniowy, a następnie metodę płatności. Karta abonamentowa w formie PDF jest gotowa do pobrania natychmiast po sfinalizowaniu transakcji. Użytkownik może sam ją wydrukować i umieścić na desce rozdzielczej swojego samochodu.

Do wyboru są płatności elektroniczne poprzez tzw. Pay by link (np. mTransfer, Pekao24 czy płacę z iPKO) i płatności mobilne BLIK. Wkrótce zostanie udostępniona możliwość uiszczania opłaty kartami Visa i MasterCard. Cały czas można też wykonać standardowy przelew.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.