PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław w nowej odsłonie

  • KB    22 kwietnia 2010 - 09:01
Wrocław w nowej odsłonie

Miasto uruchomiło nowy, bardziej czytelny i przyjazny dla użytkowników portal.
Nowy portal ma niedostępną wcześniej możliwość modyfikowania wyświetlanych treści z uwzględnieniem zainteresowania odbiorców. Od 20 kwietnia 2010 r. przez najbliższe tygodnie serwis będzie funkcjonować w wersji beta.

Jak informują jego twórcy, serwis wykonany jest w technologii zapewniającej jego sprawną aktualizację, rozbudowę, a także pozwalającej na wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Dla ułatwienia nawigacji, w panelu pod panoramą miasta, znajdują się linki do poszczególnych działów, najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników.

Aby sprawnie i intuicyjnie wyszukiwać interesujące treści wprowadzono narzędzia, dzięki którym każdy indywidualnie może ustawić własny wygląd strony (tzw. personalizacja strony). Za pomocą filtrów (dla mieszkańca, dla przedsiębiorcy, dla turysty, dla studenta, e-urząd, dla mediów) łatwiej można dotrzeć do interesujących wiadomości. Każdy boks z wybraną zawartością można dowolnie przestawiać lub usunąć, aby był niewidoczny na stronie. W prawym dolnym rogu umieszczono narzędzie pozwalające na błyskawiczne przywrócenie domyślnych ustawień strony.

Stara wersja serwisu www.wroclaw.pl pozostanie w obecnej formie przez kilka najbliższych tygodni. Do tego czasu będzie aktualizowana, natomiast po tym terminie należy ją traktować jako archiwum. W tym czasie nowy portal będzie uzupełniany o treści, pliki, galerie, mapy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.