PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławianie mogą uczestniczyć w wideokonferencjach z 10 miastami na świecie

  • PAP    26 lutego 2013 - 15:13
Wrocławianie mogą uczestniczyć w wideokonferencjach z 10 miastami na świecie

Wrocławianie mogą uczestniczyć od wtorku w wideokonferencjach na tematy kulturalne i społeczne z udziałem mieszkańców 10 miast na świecie. Wirtualne spotkania umożliwia uruchomiona w Mediatece specjalna platforma internetowa Dialogue Cafe.
Stolica Dolnego Śląska jest 10 miastem na świecie, które uczestniczy w projekcie Dialogue Cafe. Oprócz Wrocławia w projekcie uczestniczą m.in. Londyn, Nowy Jork, Paryż, Lizbona i Ramallah.

We wrocławskiej Mediatece zamontowano specjalną kamerę i dużych rozmiarów ekran, na którym uczestnicy dyskusji widzą swoich rozmówców z innych miast.

Ideą przedsięwzięcia jest prowadzenie dyskusji na tematy kulturalne, społeczne i w innych kwestiach, które interesują młodych ludzi. "To przede wszystkim problemy nurtujące młodych ludzi" - powiedziała podczas inauguracji projektu jego koordynatorka Karolina Zdrojewska.

Organizatorzy wrocławskich dyskusji chcą, aby były to przede wszystkim tematy związane z kulturą i życiem młodych ludzie w stolicy Dolnego Śląska. "Jesteśmy otwarci jednak na wszystkie tematy, wystarczy zgłosić propozycje" - dodała Zdrojewska.

Ze względu na różnice czasowe w miastach uczestniczących w projekcie, wrocławianie będą łączyć się ze swoimi rozmówcami o różnych porach dnia i nocy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.