PARTNER PORTALU
  • BGK

Współpraca na rzecz internetu dla zagrożonych

  • AW    20 stycznia 2012 - 18:58
Współpraca na rzecz internetu dla zagrożonych

Toruń szuka organizacji, która z miastem utworzy partnerstwo lokalne dla wspólnej realizacji projektu pn. „Internet - świ@t w twoim domu”. Program polega na dostarczeniu internetu osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym, mieszkającym na terenie Torunia.




Projekt jest realizowany z udziałem funduszy unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest zapewnienie dostępu do Internetu:

- osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym;

- dzieciom i młodzieży szkolnej z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, uprawnionych do uzyskania stypendiów socjalnych, typowanych do otrzymania wsparcia we współpracy ze szkołą oraz ośrodkami pomocy społecznej;

- osobom z gospodarstwa domowego, spełniającym kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu świadczeń rodzinnych;

Jak podaje toruński magistrat, uczestnicy projektu otrzymają komputery wraz z niezbędnym oprogramowaniem, drukarki oraz dodatkowy niezbędny osprzęt w przypadku osób niepełnosprawnych. Zapewniona też będzie opieka serwisowa, prace instalacyjne, konfiguracyjne i optymalizacyjne, ubezpieczenie oraz aktualizacja oprogramowania i jego serwisowanie.

Nabór dotyczy organizacji pozarządowych w rozumieniu ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które zgodnie ze statutem mogą prowadzić działalność w zakresie pomocy społecznej i wykluczenia społecznego.

Zgłoszenia należy składać w terminie do 10 lutego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych serwisu informacyjnego dla organizacji pozarządowych: www.torun.pl/ngo oraz Biuletynu Informacji Publicznej: www.bip.torun.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (2)

  • cześć, 2012-01-20 21:44:04

    Ta współpraca polega na tym,że "każdy sobie rzepkę skrobie" ! Zagrożenie istnieje,owszem,wylewanymi pomyjami przez internautów!Wykluczenie cyfrowe?Niektórzy mają takie cyfry,że sami się wykluczają!
  • Czaszusia, 2012-01-20 20:55:34

    czy nie warto byłoby przygotować pytań na temat tej działalności? to ciekawa inicjatywa warta wdrożenia i w innych miastach. w ndz