PARTNER PORTALU
  • BGK

Współpraca samorządów i wojewodów na Euro

  • PAP    2 kwietnia 2012 - 15:44
Współpraca samorządów i wojewodów na Euro

O współpracy samorządów z wojewodami w zakresie bezpieczeństwa podczas Euro 2012 i potrzebie ujednolicenia dokumentów elektronicznych wprowadzanych przez władze lokalne - rozmawiali w poniedziałek w Poznaniu wojewodowie z szefem MAC Michałem Bonim.
W poniedziałek minister Boni wziął udział w Konwencie Wojewodów.

Czytaj też: Przyjazne strefy na Euro 2012

Podczas Euro 2012 w miastach organizujących mecze oraz w Krakowie będą funkcjonowały wspólne sztaby kryzysowe lokalnych samorządów i wojewodów.

- Ta współpraca będzie koordynowana w miastach organizujących mecze i w Krakowie (zabierz głos/oceń prezydenta), gdzie najwięcej reprezentacji podczas turnieju będzie miało swoje siedziby. Sztabami będą kierowały samorządy i musimy wypracować zasady współpracy - powiedział Boni.

Szef resortu administracji i cyfryzacji zapowiedział też współpracę z samorządami nad ustaleniem jednolitych formularzy stosowanych w lokalnej e-administracji.

- Teraz każdy samorząd w Polsce może to robić indywidualnie i wprowadzać własne formularze. Chcielibyśmy, aby formularze te w sprawach uniwersalnych były jednakowe dla wszystkich samorządów - powiedział Boni.

Minister podczas swojej wizyty w Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta), odwiedził też działające od lutego Wielkopolskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego (WCPR), które koordynuje prace służb ratunkowych na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Poznański WCPR jest jednym z dwóch ośrodków szkoleniowych dla operatorów numerów alarmowych z całego kraju.

- Będziemy chcieli te doświadczenia wykorzystać przy budowaniu podobnych instytucji w innych województwach - dodał Boni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.