Wszyscy czekają na e-urzędy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 12-03-2010
  • drukuj
Komisja Przyjazne Państwo wróci do projektu nowelizacji ustawy o e-podpisie. Dla wciąż raczkującej polskiej e-administracji to dobra wiadomość.
Wszyscy czekają na e-urzędy

Stanie się to najbliższym posiedzeniu w środę 17 marca – dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”. Eksperci są zadowoleni, bo wdrażanie e-administracji w Polsce idzie opornie, a bez tej ustawy nie zrobimy istotnego kroku do przodu.

O tym, że e-administracja w Polsce jest pilnie potrzebna, mówili też 11 marca uczestnicy spotkania w Konfederacji Pracodawców Polskich. Zdaniem Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, wiceprezydent KPP, e-państwo nie funkcjonuje, bo wciąż liczba usług, które załatwić możemy elektronicznie, jest bardzo ograniczona (wysyłanie rocznego PIT czy działający od stycznia e-sąd).

Zmienić może się coś w połowie roku, bo wejdzie wtedy w życie ustawa o informatyzacji. Umożliwi ona każdemu z nas stworzenie w Internecie własnego konta (takiego jak w Naszej-klasie, ale na platformie przygotowanej przez rząd) i zdalne załatwianie większości spraw urzędowych. To jednak rozwiązanie dla zwykłych obywateli. Tymczasem na szybkie wdrażanie e-administracji w Polsce najbardziej czekają firmy, które chętnie przeszłyby od wystawiania faktur papierowych do e-faktur – uważa „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE