PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszystkie rozkłady w jednej komórce

  • AZA    25 listopada 2010 - 11:49
Wszystkie rozkłady w jednej komórce

Rozkłady jazdy wydrukowane ze strony internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie odchodzą powoli do lamusa. ZTM uruchomił „odchudzoną” wersję swojego serwisu internetowego, dostosowanego do urządzeń mobilnych.
Serwis został pozbawiony zbędnej grafiki, która obciąża i spowalnia połączenie z internetem. Pierwsza strona ma tylko kilka kilobajtów danych, dzięki czemu ładuje się błyskawicznie i nie obciąża kieszeni pasażerów. Sprawdzenie w telefonie informacji o rozkładzie może zająć kilkanaście sekund.

Dzięki nowemu serwisowi możemy sprawdzić odjazdy z przystanku jeszcze zanim tam dotrzemy. Możemy także sprawdzić rozkłady innych linii, do których powinniśmy się przesiąść. Rozwiązanie to pozwoli nam lepiej zaplanować podróż, skrócić czas oczekiwania na przyjazd autobusu, tramwaju czy pociągu SKM lub wybrać szybko najdogodniejsze przesiadki.

Pasażerowie, którzy nie znają aż tak dobrze układu linii, docenią możliwość skorzystania z planera podróży (wyszukiwarki połączeń), który podpowie jakie środki komunikacji wybrać w danym momencie. W telefonach dostępne są obie wyszukiwarki ZTM i „jakdojade.pl”. Obie też w „odchudzonych” wersjach.

To pod adresem m.ztm.waw.pl pasażerowie uzyskają szybki dostęp do najważniejszych informacji.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.