PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybrano najlepszą ofertę na 112

  • PAP    28 grudnia 2009 - 20:51

Oferta spółki ATM SA została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej obsługującej numer alarmowy 112 - poinformowała firma w poniedziałkowym komunikacie. Wartość oferty wynosi 490,2 mln zł.
"Zarząd ATM SA został poinformowany przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, że w postępowaniu przetargowym na +Budowę i wdrożenie ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej na potrzeby obsługi numeru alarmowego nr 112+ jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez ATM SA" - napisano w komunikacie spółki.

O terminie zawarcia umowy ATM SA zostanie poinformowana przez CPI MSWiA odrębnym pismem.

Europejski numer alarmowy 112 został wprowadzony w 1991 r., aby ułatwić dostęp do służb alarmowych we wszystkich państwach członkowskich UE. Od 1998 roku, zgodnie z przepisami UE, państwa członkowskie muszą zapewnić obywatelom bezpłatne połączenia z numerem 112 ze wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych.

Realizowany przez MSWiA projekt ma poprawić współpracę policji, straży pożarnej i Państwowego Ratownictwa Medycznego w reagowaniu na zgłoszenia na numer 112.

Jak wyjaśniało wcześniej kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji, chodzi o budowę takiej sieci łączności, która po przyjęciu informacji jak najszybciej, jak najbardziej efektywnie będzie przekazywała ją do służb, które są najbliżej. Taka sieć - zdaniem MSWiA - pozwoli na znaczne oszczędności. Koszty, które obecnie ponoszone są przez służby na utrzymanie istniejących łączy, będą mniejsze.

Spółka ATM oferuje usługi teleinformatyczne dla firm i instytucji.
 
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.