PARTNER PORTALU
  • BGK

Wydano już 740 tysięcy nowych dowodów osobistych

  • PAP    7 maja 2015 - 10:42
Wydano już 740 tysięcy nowych dowodów osobistych
Tylko w marcu, Centrum Personalizacji Dokumentów MSW, spersonalizowało ponad 380 tysięcy dokumentów, a w kwietniu ponad 358 tysięcy (fot. msw.gov.pl)

Minęły już dwa miesiące od wprowadzenia nowego wzoru dowodów osobistych. W tym czasie spersonalizowano prawie 740 tysięcy dokumentów.
Od 1 marca obowiązuje nowy wzór dowodu osobistego, który nie zawiera już informacji o miejscu zameldowania, kolorze oczu, wzroście, nie ma też skanu podpisu posiadacza dokumentu. Przez pierwsze dwa miesiące obowiązywania nowego wzoru dokumentu, spersonalizowano w sumie 739 629 nowych dowodów osobistych. W marcu spersonalizowano 380 897 dokumentów, a w kwietniu - 358 732. Warto również dodać, że jeszcze w marcu Centrum Personalizacji Dokumentów MSW spersonalizowało ponad 58 tysięcy dowodów osobistych starego wzoru.

Czytaj też: Nowe dowody osobiste to sposób, by nie stracić funduszy unijnych?

Przypomnijmy, że dowód osobisty możemy wyrobić w najbliższym urzędzie gminy, niezależnie od meldunku. Wcześniej mogliśmy to zrobić tylko w urzędzie właściwym dla naszego miejsca zameldowania. Nasz nowy dokument odbierzemy w tym samym urzędzie, w którym złożyliśmy wniosek.

Czytaj też: Brak adresu zameldowania w nowych dowodach osobistych nie będzie problemem podczas wyborów

Dodatkowo na stronie www.obywatel.gov.pl możemy on-line sprawdzić czy nasz dokument jest gotowy do odbioru. W zakładce "Dowody osobiste" została uruchomiona e-usługa, pozwalająca sprawdzić, czy dokument został już przygotowany przez urzędników. Wystarczy wpisać numer zawarty na potwierdzeniu złożenia wniosku, który wcześniej otrzymaliśmy w urzędzie, a odpowiedź pojawi się na ekranie. Usługa jest bezpłatna i nie wymaga dodatkowego logowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.