PARTNER PORTALU
  • BGK

Wydział komunikacji będzie wysyłał SMS-y

  • PAP    29 sierpnia 2011 - 11:50
Wydział komunikacji będzie wysyłał SMS-y

Od września br. wydział komunikacji gorzowskiego magistratu uruchomi usługę powiadamiania petentów SMS-em lub e-mailem o możliwości odbioru dokumentów.
Warunkiem otrzymania informacji tą drogą będzie wyrażenie na to zgody poprzez wskazanie numeru telefonu komórkowego lub adresu poczty elektronicznej w chwili składania wniosku o rejestrację pojazdu, wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy.

„Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców w zakresie ułatwienia i usprawnienia sposobów komunikowania się z tym wydziałem, prezydent miasta wydał zgodę na wdrożenie systemu powiadomień o wytworzonych dokumentach komunikacyjnych” – poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzów Wlkp. Anna Zaleska.

Czytaj też:  Informacja SMS dla mieszkańców? Wiemy jak skutecznie ją zorganizować

Wiadomości będą spływać do petentów między godzinami 7 i 17. Według urzędników, rozwiązanie to znacznie skróci okres zalegania wytworzonych dokumentów w teczkach spraw oczekujących na zamknięcie, a także usprawni wymianę informacji pomiędzy urzędem a interesantem.

Przez minione cztery lata wydział komunikacji Urzędu Miasta w Gorzowie wydawał średnio po ok. 18 tys. dokumentów komunikacyjnych (dowody rejestracyjne i prawa jazdy) rocznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • nauali, 2011-08-29 15:00:14

    bo sms kosztuje 10 - 25 gr., a poczta 3 - 5 zł. dlatego.
  • hORROR uRZEDNICZY SMS, 2011-08-29 14:35:58

    DLACZEGO PO PROSTU NIE WYSLAC DOKUMENTU MAJLEM LUB POCZTA ???