PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyklikaj zdjęcia dawnej Bydgoszczy

  • PAP    11 marca 2012 - 17:29
Wyklikaj zdjęcia dawnej Bydgoszczy

Internetowe archiwum zdjęć i wizerunków dawnej Bydgoszczy powstało na oficjalnej stronie internetowej miasta. Władze Bydgoszczy chcą w ten sposób ułatwić dostęp do zachowanych archiwaliów.
- Intuicyjnie wszyscy rozpoczynamy poszukiwania starych zdjęć w internecie, bo jest przecież już wiele stron poświęconych tej tematyce w sieci. To znak, że jest potrzeba "zapamiętania" naszego miasta takim, jakie było dwadzieścia, pięćdziesiąt a nawet sto lat temu - powiedział w niedzielę dziennikarzom prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

Jak zaznaczył, to oficjalna strona miasta jest miejscem, które powinno mieć taką ogólnodostępną galerię. - To, jak Bydgoszcz zmieniała się na przestrzeni lat, stanowi element naszej miejskiej tożsamości - zaznaczył Bruski.

W działającej już zakładce oficjalnej stronie miasta www.bydgoszcz.pl są już pierwsze galerie zdjęć pokazujące m.in. widoki charakterystycznych dla Bydgoszczy miejsc i obiektów sprzed pierwszej wojny światowej.

- Zachęcamy do nadsyłania zdjęć archiwalnych, pocztówek, obrazków - wszystkiego, co pokazuje historyczne oblicze naszego miasta. Zaprawszamy do współpracy wszystkich miłośników miasta posiadających ciekawe zbiory ikonograficzne: bydgoszczan, internautów, administratorów blogów, stron internetowych oraz amatorów fotografii - podkreślił prezydent.

Archiwum fotografii jest kolejnym projektem udostępniającym poprzez internet bydgoskie zasoby archiwalne. W ostatnich latach, na stronach biblioteki miejskiej, umieszczono kopie roczników "Dziennika Bydgoskiego", który do 1939 roku był jednym z największych pism codziennych w Polsce.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.