PARTNER PORTALU
  • BGK

Wylicz opłaty środowiskowe przez internet

  • AW/mat.pras.    13 lipca 2011 - 15:41

Urząd Marszałkowski Województa Kujawsko-Pomorskiego uruchomił dostępną on-line bezpłatną aplikację, ułatwiającą wyliczanie opłat za korzystanie ze środowiska.
Aplikacja jest łatwa, bezpieczna i nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego. Już dziś mogą z niego korzystać wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa.

Formularz dostepny jest pod adresem: http://oplaty.kujawsko-pomorskie.pl/ (dla funkcjonowania aplikacji niezbędna jest wcześniejsza instalacja dostępnego w internecie bezpłatnego programu silverlight).

Narzędzie z prostym, intuicyjnym interfejsem jest elektronicznym formularzem do wyliczania stosownej opłaty. Wystarczy zalogować się za pomocą wybranego dowolnie identyfikatora i hasła, wprowadzić dane firmy, a następnie informacje, które w zwykłym trybie wprowadza się do standardowego papierowego formularza. W tym momencie nasza informacja trafia bezpośrednio do systemu obsługiwanego przez właściwą komórkę w urzędzie marszałkowskim, która sprawdza, czy dane wprowadzone są właściwie i przetwarza je na potrzeby związane z poborem opłaty. Suma opłaty wyliczana jest automatycznie. Dla dopełnienia formalności wystarczy teraz formularz wydrukować, opatrzyć właściwymi pieczątkami i podpisami i wysłać pocztą, a wyliczoną kwotę przelać ma wyznaczone konto.

- Obecnie wiele firm korzysta z płatnych, drogich programów do wyliczania tego typu należności. Aplikacja którą udostępniamy na serwerze urzędu marszałkowskiego to znaczne udogodnienie. Zależy nam, by płacenie publicznej daniny na ochronę środowiska nie łączyło się z dodatkowymi uciążliwościami - podkreśla marszałek Piotr Całbecki (sprawdź jego notowania/ zabierz głos). 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.