PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyślij zdjęcie lub film burmistrzowi. Z darmowego infokiosku

  • AW    25 września 2014 - 14:35
Wyślij zdjęcie lub film burmistrzowi. Z darmowego infokiosku

Infokioski, sieć publicznych hot-spotów i system łączności VoIP - dzięki inwestycjom w nowoczesne rozwiązania mieszkańcy Łochowa i odwiedzający go turyści mogą szybko pozyskać najważniejsze informacje o regionie i skontaktować się z władzami miasta.
Zakończył się projekt e-Społeczeństwo Łochowa, współfinansowany ze Środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W ramach wygranego przetargu i podpisanej umowy Orange Polska uruchomiło 47 publicznych punktów dostępu do internetu i 10 infokiosków. Operator dostarczył także system telefonii VoIP i potrzebną infrastrukturę teleinformatyczną.

Infokioski rozmieszczono na terenie całej gminy, w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów, jak miejscowość Baczki, Kamionna czy Ostrówek. Wszystkie urządzenia zostały objęte centralnym systemem zarządzania, co pozwala na bieżącą aktualizację informacji, pozyskiwanie danych o aktywnościach użytkowników i raportowanie.

„Infomaty wyposażyliśmy również w moduł e-mail. Dzięki temu zainteresowane osoby mogą wysłać zapytanie do przedstawiciela gminy, a także załączyć zdjęcie lub film nagrany kamerą wbudowaną w urządzeniu. Proces zarządzania siecią infomatów odbywa się za pomocą dedykowanej strony www" - informuje Marcin Osemka, odpowiedzialny za realizację projektu po stronie Gminy Łochów.

Efekt projektu to także technologia VoIP, która połączyła Urząd Miasta w Łochowie z 43 innymi organami administracji regionu.

„W gminie zastosowaliśmy pionierskie rozwiązanie w zakresie połączeń VoIP dzięki wykorzystaniu technologii CDMA. System posiada m.in. funkcję obsługi połączeń oczekujących, realizacji połączeń konferencyjnych, zawieszania i przekierowanie połączenia czy oddzwanianie w sytuacji, gdy linia jest zajęta, a także nagrywania wybranych rozmów" - wyjaśnia Sebastian Socha, kierownik Projektu ICT w Orange Polska.

Wśród wybranych przez gminę technologii nie zabrakło sieci publicznych hot-spotów.

Czytaj też: Rzeszowski internet rozbudowuje sieć hot-spotów

Z bezpłatnego dostępu do internetu mieszkańcy mogą korzystać w pobliskich szkołach, świetlicach, urzędach i innych obiektach użyteczności publicznej, w sumie mając do dyspozycji 14 punktów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.