PARTNER PORTALU
  • BGK

Wystawią ocenę służbom komunikacyjnym

  • GK    29 lipca 2011 - 10:40
Wystawią ocenę służbom komunikacyjnym

Od 1 sierpnia będzie obowiązywać nowa taryfa cen biletów na Górnym Śląsku. Informacja ta stała się przyczyną internetowej akcji, która ma ocenić prace służb miejskich.
Akcja polega na zebraniu opinii społeczności internautów ze Śląska na temat tego jak oceniają usługi Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i co według nich powinno się zmienić. Finałem akcji ma być zaniesienie wydrukowanych opinii do siedziby zarządu kzk gop.

Czytaj też: Rosną ceny biletów komunikacji miejskiej

Jak Andrzej Gałuszka, lider akcji, zapewnia wpisy trafią prosto na biurko związku. Uzasadniając potrzebę istnienia takiej strony wskazuje na takie przyczyny jak: samorządność, bierność społeczeństwa, republikanizm i misja.

– Chciałbym udowodnić, że internet może być skutecznym środkiem konsultacji decyzji i polityki władzy publicznej z mieszkańcami. Może - jeśli akcja spotka się z dużym odzewem - władze publiczne same będą inicjować konsultacje z obywatelem. Pokażmy, że z nami warto rozmawiać – mówi.

Liczy na poparcie przede wszystkim zwykłych mieszkańców metropolii, którym kondycja komunikacji miejskiej nie jest obojętna.

Od 1 sierpnia każdy będzie mógł wyrazić swoje zdanie dotyczące komunikacji publicznej na stronie www.zmien-kzk.pl Akcja ma trwać aż do listopada co wynika z szumu medialnego wokół kampanii wyborczej jak i z chęci włączenia do akcji organizacji studenckich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.