PARTNER PORTALU
  • BGK

Z telefonem zamiast z przewodnikiem po Płocku

  • PAP    15 lipca 2014 - 09:14
Z telefonem zamiast z przewodnikiem po Płocku

Do korzystania z mobilnej aplikacji - przewodnika Płocka przeznaczonego na telefony komórkowe, z GPS, zdjęciami zabytków i oprawą muzyczną, zachęca płocki Urząd Miasta. O historii Płocka opowiada lektor, wcielając się m.in. w postać Bolesława III Krzywoustego.
"W dobie mobilnego sprzętu elektronicznego to forma zwiedzania coraz częściej zastępująca tradycyjne przewodniki książkowe" - powiedziała  dyrektor wydziału promocji i informacji płockiego Urzędu Miasta Edyta Mierzejewska.

Darmowe vouchery, dzięki którym na 30 dni można uruchomić mobilną aplikację z przewodnikiem w wersji audio i system GPS, a także ze zdjęciami zabytków i oprawą muzyczną, jak hejnał Płocka, rozdaje tamtejszy Urząd Miasta.

Po aktywowaniu aplikacji specjalnym kodem przepisanym z vouchera można korzystać z przewodnika w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android.

Aplikacja uruchamia GPS wraz mapą ważnych historycznych miejsc Płocka. Są zdjęcia zabytków i ich opisy. Użytkownik może sam wybrać trasę zwiedzania miasta. Dzięki aplikacji pozna odległość z miejsca, w którym aktualnie się znajduje do wybranego zabytku, a gdy już do niego się zbliży - przewodnik w wersji audio sam się uruchomi.

Wśród opisanych w przewodniku historycznych miejsc Płocka są m.in. katedra i dawne opactwo benedyktyńskie, najstarsza polska szkoła, istniejąca nieprzerwanie od 1180 r. - obecnie L.O. im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, czy świątynia Miłosierdzia i Miłości Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Po Płocku oprowadza głos lektora, który wciela się w postacie historyczne, w tym urodzonego w Płocku poety Władysława Broniewskiego (1897-1962), architekta Stefana Schyllera (1857-1933), autora przebudowy na początku XX wieku tamtejszej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i księcia Bolesława III Krzywoustego (1086-1138). Aplikacja umożliwia też dostęp do aktualizowanego, bieżącego kalendarium miejskich wydarzeń kulturalnych.

Urząd Miasta Płocka ma do rozdania 7 tys. bezpłatnych voucherów, umożliwiających instalację przewodnika na urządzeniach mobilnych aplikacji z elektronicznym przewodnikiem. W sierpniu pula darmowych voucherów ma zostać uzupełniona o dalszy tysiąc sztuk.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.