Zachodniopomorskie: Aplikacja na urządzenia mobilne z atrakcjami regionu

• Powstała turystyczna aplikacja Lasów Państwowych na urządzenia mobilne.
• Pomoże ona zaplanować wycieczkę i poprowadzi do najciekawszych atrakcji Pomorza Środkowego.
Zachodniopomorskie: Aplikacja na urządzenia mobilne z atrakcjami regionu
Turyści znajdą w aplikacji informacje o takich gminach i miastach, jak m.in. Darłowo, Kępice, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino czy Sławno. (fot. pexels.com)

Niedawno uruchomiona aplikacja od "Od Bałtyku po Kaszuby", bazująca na mapach Gogle Maps, dostępna jest bezpłatnie na urządzenia z systemem Android i iOS w Google Play oraz App Store.

"Aplikacja pomoże nam zaplanować na Pomorzu Środkowym jednodniową wycieczką lub dłuższy urlop, a następnie poprowadzi nas po wybranej trasie, podobnie jak nawigacja samochodowa" - mówi leśnik i współautor aplikacji Kamil Szydłowski.

"Dzięki aplikacji zobaczymy ciekawe obiekty, np. osobliwości przyrodnicze, znajdujące się w danym miejscu i otrzymamy informacje na ich temat. Oprócz tego aplikacja wskaże nam drogi prowadzące do wybranych przez nas atrakcji; mogą to być szlaki piesze lub nordic walking, ścieżki rowerowe, czy trasy konne" - opowiada Szydłowski.

Jak dodaje, "Niektóre trasy w lasach są trwale oznakowane, niektóre zaś, szczególnie dłuższe, jak konne, mogą nie posiadać takiego oznakowania; aplikacja powie nam na każdym skrzyżowaniu, którą drogę mamy wybrać, tak, abyśmy się nie zgubili i dotarli do wyznaczonego celu".

Według Szydłowskiego, zaletą aplikacji jest to, że pokazuje także aktualne wydarzenia, jak choćby koncerty, czy maratony rowerowe. Aplikacja pozwala również dodawać do niej nowe trasy i kolejne obiekty turystyczne, które użytkownicy zobaczą po aktualizacjach.

Czytaj też: Koniec plastikowych dowodów i prawa jazdy?

W stworzeniu aplikacji wzięło udział 21 partnerów - nadleśnictw i gmin z terenu województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dzięki niej użytkownicy smartfonów mają możliwość poznać całe Pomorze Środkowe, bo aplikacja zawiera informacje o szlakach kajakowych, pieszych, rowerowych, konnych i zabytkach.

Inicjatorem przedsięwzięcia są Lasy Państwowe, które pierwotnie planowały, aby aplikacja obejmowała ich tereny w gminach Kępice, Miastko i Trzebielino. Dzięki zaangażowaniu innych partnerów udało się rozszerzyć aplikację, która obejmuje obecnie teren 14 gmin i siedmiu nadleśnictw.

Turyści znajdą w aplikacji informacje o takich gminach i miastach, jak m.in. Darłowo, Kępice, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino czy Sławno. Z kolei nadleśnictwa, które wzięły udział w przedsięwzięciu to: Bytów, Dretyń, Miastko, Osusznica, Sławno, Trzebielino i Warcino.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE