PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Aplikacja na urządzenia mobilne z atrakcjami regionu

  • PAP/MN    7 stycznia 2017 - 15:58
Zachodniopomorskie: Aplikacja na urządzenia mobilne z atrakcjami regionu
Turyści znajdą w aplikacji informacje o takich gminach i miastach, jak m.in. Darłowo, Kępice, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino czy Sławno. (fot. pexels.com)

• Powstała turystyczna aplikacja Lasów Państwowych na urządzenia mobilne.
• Pomoże ona zaplanować wycieczkę i poprowadzi do najciekawszych atrakcji Pomorza Środkowego.
Niedawno uruchomiona aplikacja od "Od Bałtyku po Kaszuby", bazująca na mapach Gogle Maps, dostępna jest bezpłatnie na urządzenia z systemem Android i iOS w Google Play oraz App Store.

"Aplikacja pomoże nam zaplanować na Pomorzu Środkowym jednodniową wycieczką lub dłuższy urlop, a następnie poprowadzi nas po wybranej trasie, podobnie jak nawigacja samochodowa" - mówi leśnik i współautor aplikacji Kamil Szydłowski.

"Dzięki aplikacji zobaczymy ciekawe obiekty, np. osobliwości przyrodnicze, znajdujące się w danym miejscu i otrzymamy informacje na ich temat. Oprócz tego aplikacja wskaże nam drogi prowadzące do wybranych przez nas atrakcji; mogą to być szlaki piesze lub nordic walking, ścieżki rowerowe, czy trasy konne" - opowiada Szydłowski.

Jak dodaje, "Niektóre trasy w lasach są trwale oznakowane, niektóre zaś, szczególnie dłuższe, jak konne, mogą nie posiadać takiego oznakowania; aplikacja powie nam na każdym skrzyżowaniu, którą drogę mamy wybrać, tak, abyśmy się nie zgubili i dotarli do wyznaczonego celu".

Według Szydłowskiego, zaletą aplikacji jest to, że pokazuje także aktualne wydarzenia, jak choćby koncerty, czy maratony rowerowe. Aplikacja pozwala również dodawać do niej nowe trasy i kolejne obiekty turystyczne, które użytkownicy zobaczą po aktualizacjach.

Czytaj też: Koniec plastikowych dowodów i prawa jazdy?

W stworzeniu aplikacji wzięło udział 21 partnerów - nadleśnictw i gmin z terenu województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dzięki niej użytkownicy smartfonów mają możliwość poznać całe Pomorze Środkowe, bo aplikacja zawiera informacje o szlakach kajakowych, pieszych, rowerowych, konnych i zabytkach.

Inicjatorem przedsięwzięcia są Lasy Państwowe, które pierwotnie planowały, aby aplikacja obejmowała ich tereny w gminach Kępice, Miastko i Trzebielino. Dzięki zaangażowaniu innych partnerów udało się rozszerzyć aplikację, która obejmuje obecnie teren 14 gmin i siedmiu nadleśnictw.

Turyści znajdą w aplikacji informacje o takich gminach i miastach, jak m.in. Darłowo, Kępice, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino czy Sławno. Z kolei nadleśnictwa, które wzięły udział w przedsięwzięciu to: Bytów, Dretyń, Miastko, Osusznica, Sławno, Trzebielino i Warcino.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.